.
.
.

هوک: دوران طلایی رژیم ایران به پایان رسیده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مسئول امور ایران در وزارت خارجه آمریکا پنج‌شنبه 18 ژوئن در یک ویدئوکنفرانس با اشاره به کاهش بسیار شدید صادرات نفت ایران از 5.2 میلیون بشکه در روز به 70 هزار بشکه گفته‌است: «این کاری بود که ما وعده‌اش را داده بودیم. پمپئو از رهبران ایران خواست یک گزینه را انتخاب کنند.

او گفت یا پای میز مذاکره بیایید یا با فروپاشی اقتصادتان دست و پنجه نرم کنید ولی رهبر نظام، گزینه دوم را برای مُردن خود انتخاب کرده و از آن زمان مشغول دست و پنجه نرم کردن با فروپاشی اقتصاد کشور است. ما به بخش بزرگی از گفته‌های‌مان عمل کرده‌ایم».

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا با اشاره به خودداری نظام ایران از آمدن پای میز مذاکره گفت که «آمریکا با محروم کردن جمهوری اسلامی از دسترسی به منابع درآمدی عظیم گذشته‌اش، تلاش‌های رژیم برای بسط قدرت در منطقه را مهار کرده‌است.»

برایان هوک تأکید کرد که «بحران کنونی رژیم ایران در چهل و یک سال گذشته بی‌سابقه بوده‌است.»

هوک همچنین گفت: «گزارش‌های زیادی از ضعف رژیم ایران و نیروهای نیابتی‌اش دیده می‌شود.» وی افزود، «حزب‌الله، که 70درصد بودجه‌اش از ایران می‌آمد، برای نخستین بار در تکاپو برای تأمین بودجه‌اش از طریق جمع‌آوری پول و هدایای مردمی می‌باشد.»

او با اشاره به وضعیت شبه‌نظامیان و نیروهای نیابتی‌های وابسته به جمهوری اسلامی ایران در عراق و سوریه» آنها را نیز گرفتار بی‌پولی خواند و گفت برای آنها هم «ایران دیگر پول ندارد و روزهای طلایی به پایان رسیده‌است».