.
.
.

حمایت اکثریت کنگره آمریکا از شورای مقاومت ملی ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گزارش فاکس نیوز، اکثریت اعضای کنگره آمریکا از دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه طی مصوبه در جلسه آنلاین چهارشنبه 17 ژوئن، با اعلام پشتیبانی از خواسته‌های اپوزسیون «ایران سکولار دموکرات»، اقداملات نظام ایران در حمایت از تروریسم را محکوم کردند.

تام مکلینتاک نماینده کالیفرنیا چهارشنبه 17 ژوئن، در سخنانی در برابر ایرانیان مقیم آمریکا گفت: «دلیلی وجود دارد که چنین اکثریت قدرتمندی از هر دو حزب در کنگره، درکنار هم از مصوبه‌ای حمایت کردند که حملات تروریستی نظام ایران را محکوم کرده، زیرا جهانیان، ناظر مبارزات آزادیخواهانه جاری در ایران بوده و آرمان شما را تأیید می‌کنند».

براد شرمن از کالیفرنیا نیز عنوان کرد: «آمریکا حقیقتاً با ایرانی‌های دلیری که برای گشودن فصلی تازه در تاریخ ایران بزرگ و جامعه چند صدایی آن مبارزه می‌کنند، اعلام همبستگی کرده‌است».

این مصوبه که مورد حمایت 221 تن از قانونگذاران کنگره است، از طرح 10 ماده‌ای شورای ملی مقاومت ایران به رهبری مریم رجوی، برای ایران آینده حمایت می‌کند که مشتمل بر حق جهانی در رای دهی، اقتصاد آزاد و ایران غیر هسته‌ای است.

گفتنی است که مکلینتاک این هفته طی نامه‌ای به پمپئو وزیر خارجه آمریکا، توجه او را به این مصوبه جلب نمود.

این مصوبه همچنین تلاش‌های مسئولان نظام ایران در اقدام به حملات تروریستی علیه اعضای شورای ملی مقاومت ایران و دیگر فعالان اپوزسیون در اروپا از جمله توطئه برای منفجر کردن مرکز ملی مقاومت در پاریس در سال 2018 را محکوم کرده و از تمامی کشورها خواسته‌است، «جلوی اقدامات شیطانی ایران از داخل هیئت‌های دیپلماتیک نظام را گرفته و مبادرت به بستن این دفاتر نمایندگی نماید زیرا نگرانی از بابت برنامه‌ریزی سفارت خانه‌های نظام در اروپا بویژه در آلبانی برای دست‌زدن به چنین اقدامات تروریستی، وجود دارد.

علی رضا جعفرزاده معاون مدیر دفتر شورای مقاومت ملی ایران در واشینگتن به شبکه فاکس نیوز خاطر نشان کرد «این بسیار دلگرم گننده است که می‌بینیم این مصوبه مورد حمایت کنگره نیز به موضوع توطئه تروریستی در آمریکا علیه جنبش ما پرداخته‌است. ما می‌بایست تا از میان رفتن کامل شبکه تروریستی و جاسوسی رژیم ایران از پای ننشینیم».

وی افزود: «حقیقت امر این است ده‌ها تن از دیپلمات‌ها یا مأموران رژیم ایران، اخراج شده یا در اروپا و آمریکا به خاطر توطئه چینی‌های تروریستی در طول دو سال گذشته، زندانی شده‌اند و ارتباط 8 تن از این افراد با عملیات علیه جنبش ما روشن شده که گواه آشکاری بر این حقیقت می‌باشد که شورای ملی مقاومت برای حقوق بشر، آلترناتیو این رژیم باید باشد».

گفتنی است که پیش‌نویس این مصوبه کم سابقه، نه فقط از حمایت شماری از ارائه دهندگان آن برخوردار شده بلکه طیف گسترده‌ای از دو حزب از جمله جمهوری خواهانی چون لوی گوملو از تگزاس و دموکرات‌هایی نظیر جکسون لی از تگزاس از آن پشتیبانی کردند.

آمریکا از زمان خروج خود از برجام درسال 2018، یک سری تحریم‌ها را علیه رژیم ایران اعمال کرده‌است؛ بویژه پس از اقدام نظام در آبان ماه گذشته در سرکوب خشونت‌آمیز اعتراض‌های داخلی که به کشته شدن نزدیک به 1500 شهروند ایرانی انجامید.

دولت ترامپ دراین اواخر از شورای امنیت خواسته، ممنوعیت تسلیحاتی اعمال شده علیه ایران از 13 سال پیش را تمدید کند. دولت ترامپ اقدامات ایران در «نقض دائمی» این تحریم‌ها را مورد تأکید قرار داده که شامل ارسال سلاح برای نیروهای نیابتی ایران در منطقه می‌شود.

اقدام به ممنوع کردن فروش تسلیحات به ایران مورد حمایت گسترده اعضای هر دو حزب آمریکا از جمله خانم الهان عمر قرار گرفته که به باور وی این موضوع، نقطه اشتراک کم‌نظیری با کمیته امور عمومی آمریکا اسرائیل (ایپاک) را تشکیل داده‌است به شکلی که او نام خود لیست اعضایی از این دو حزب نوشته‌است که خواهان ادامه این تحریم علیه نظام ایران هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم