.
.
.

امارات اجازه مسافرت به کشورهای کرونازده گروه کم‌خطر را صادر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سیف الظاهری سخنگوی رسمی سازمان مدیریت اورژانس و بحران‌های امارات متحده عربی چهارشنبه 17 ژوئن 2020 به منظور جلوگیری از انتشار ویروس جدید کرونا شرایط و تدابیر لازم برای کسانی که مایل به مسافرت به خارج از کشور هستند را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات متحده عربی (وام) الظاهری در این‌باره توضیح داد که بنا به آخرین تحولات و وضعیت بهداشتی، کشورها به سه گروه تقسیم‌بندی شده‌‌اند و در این راستا این گونه تدابیر به طور دوره‌ای به روزرسانی خواهد شد.

الظاهری چهارشنبه در بیانیه‌ای خبری گفت:« شهروندان و افراد مقیم (امارات) می‌توانند به کشورهای (کرونازده) کم‌خطر مسافرت کنند، اما مسافرت به کشورهای گروه پر‌خطر به هیچ‌وجه جایز نیست».

این مسئول اماراتی توضیح داد که «در حالت‌های فوق‌العاده و تنها به گروه مشخص و محدودی از شهروندان با هدف درمانی ضروری یا دیدار با نزدیکان درجه یک یا به وابستگان نظامی، نمایندگی‌های دیپلماتیک و هیأت‌های رسمی اجازه سفر به کشورهای گروه با «خطر متوسط» داده می‌شود».

الظاهری در ادامه شرح داد که « هنگام بازگشت از سفر طی 48 ساعت از زمان ورود به کشور امارات باید تست تشخیص ابتلا به بیماری کووید- 19( PCR) در یکی از مراکز پزشکی مورد اعتماد برای مسافرانی که از هر گونه علائم بیماری کرونا رنج می‌برند، انجام شود».

امارات متحده عربی از 23 ژوئن جاری به شهروندان و افراد مقیم این کشور اجازه می‌دهد تا تنها به مقصدهایی محدود و ضمن رعایت شرط‌ها و اتخاذ تدابیری لازم برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا، مسافرت کنند.