.
.
.

افزایش بیماران کرونا در افغانستان؛ آمریکا بیش از 42 میلیون دالر کمک می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان پنج‌شنبه 18 ژوئن اعلام کرد، آمار مبتلایان و قربانیان بیماران کرونا در این کشور رو به افزایش است و آمریکا برای مبارزه با ویروس کرونا 42.5 میلیون دالر به کابل کمک می‌کند.

این وزارت اضافه کرد، در 24 ساعت گذشته 42 بیمار کرونا در این کشور جان باختند و یک هزار و 502 بیمار دیگر بهبودیافتند که شمار مجموع جان‌باختگان به 546 نفر و بهبودیافتگان به هفت هزار و 660 نفر رسید.

به گزارش منابع خبری، این وزارت ادامه داد، در 24 ساعت گذشته 658 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در ولایت‌های مختلف این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به 27 هزار و 532 نفر رسید.

مسئولان این وزارت از شهروندان این کشور خواسته اند: «با رعایت فاصله فزیکی، پوشیدن ماسک، رعایت بھداشت با شستن مکرر دست‌ھا با آب و صابون و یا پاک کردن دست‌ھا با محلول ضد عفونی‌کنندہ الکول‌دار سھم خویش را در کاھش ابتلا به این مرض مھلک ادا کردہ و باعث نجات جان خویش و کارمندان صحی و خدماتی شوند».

گفتنی است که دراین روزها آمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان با گذشت هر روز افزایش می‌یابد و بیشتر کاربران افغان در شبکه‌های اجتماعی نیز در این روزها به‌گونه بی‌سابقه خبرهای از جان‌باختن و یا مبتلا شدن عزیزان شان به ویروس کرونا را نشر می‌کنند و یاهم تجارب شان را از چگونگی سپری کردن دوره بیماری‌اش را شریک می‌نمایند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم