.
.
.

اصابت 4 راکت به نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در حملاتی که در نوع خود اولین نیستند، خبرنگار العربیه در عراق گزارش داد که بامداد پنج‌شنبه 18 ژوئن 4 راکت کاتیوشا به نزدیکی سفارت ایالات متحده آمریکا در بغداد اصابت کرد.

خبرنگار العربیه با تاکید وقوع این حمله راکتی از شنیده شدن صدای وقوع انفجارهایی در منطقه سبز در بغداد پایتخت عراق خبر داد.

این در حالی است که منابع العربیه نیز پس از وقوع حمله راکتی از به پرواز درآمدن بالگردها در آسمان منطقه سبز بغداد خبر دادند.

چند روز پیش نیز خبرنگار العربیه از اصابت دو راکت به نزدیکی فرودگاه بغداد خبر داد که مقر نیروهای آمریکایی را هدف قرار داده بودند اما اخباری درباره وقوع خسارت‌های جانی احتمالی در پی آن حمله گزارش نشد.

این در حالی بود که ارتش عراق در ساعات پایانی شامگاه دوشنبه گذشته از اصابت 3 راکت کاتیوشا به نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد خبر داد.

شایان ذکر است که علاوه بر سفارت ایالات متحده آمریکا در عراق پایگاههای عراقی محل استقرار نیروهای آمریکایی نیز چند ماهی است که هدف حملات راکتی مکرر واقع می‌شوند.

همچنین از موقعی که قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران ایران اوایل ژانویه گذشته در حمله هوایی آمریکا در بغداد کشته شد، تعداد حملات راکتی علیه منافع آمریکا در عراق افزایش یافت.

حملات راکتی اخیر به سفارت ایالات متحده آمریکا و پایگاههای محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراق همزمان با آن انجام شده که دور جدیدی از مذاکرات راهبردی میان آمریکا و عراق آغاز شده که مخالفت برخی گروههای شبه‌نظامی وابسته به ایران را در پی داشته است.