یورش نظامی ترکیه به داخل اقلیم کردستان عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ترکیه همچنان به نقض حاکمیت عراق ادامه داده و در جدیدترین مورد بامداد چهارشنبه 17 ژوئن 2020 نیروهای ترکیه به استان دهوک اقلیم کردستان عراق یورش بردند.

منابع «العربیه» و «الحدث» از وقوع حملات توپخانه‌ای گسترده ترکیه با هدف ضربه زدن به روستاهای کُردنشین در اقلیم کردستان خبر دادند.

یورش نظامی ترکیه به استان دهوک از اقلیم کردستان عراق 24 ساعت پس از آن صورت می‌گیرد که سه‌شنبه ارتش عراق اعلام کرد 18 جنگنده ترکیه حریم هوایی عراق را نقض کرده و تا منطقه الشرقاط رسیده‌اند.

ارتش عراق بمباران‌های هوایی ترکیه را رفتاری تحریک‌آمیز و نقض حاکمیت عراق دانست و خواستار عدم تکرار آن شد.

حمله جنگنده‌های ترکیه

این در حالی است که جنگنده‌های ترکیه سه‌شنبه حملاتی هوایی را علیه شهرکی در شهرستان العمادیه در شمال عراق انجام دادند که خسارت‌هایی مادی به مناطق کشاورزی وارد کرد.

در همین راستا منابع خبری کردهای ایران سه شنبه اعلام کردند که توپخانەهای سپاە پاسداران ایران و نیروی هوایی ارتش ترکیە بطور همزمان ارتفاعات «آلانە» در منطقەی مرزی حاجی عمران را بمباران و توپ‌باران کردند.

طبق گزارش این منابع این حملات که از ساعت 9 صبح روز سه‌شنبه بە وقت اربیل آغاز شده مقرهای حزب‌های کارگران کردستان و دمکرات کردستان ایران را در این منطقه هدف قرار داده است.

منابع کردها به نقل از پیشمرگه‌های حزب دمکرات گفتند که تاکنون هیچ گونە تلفاتی جانی گزارش نشده است.

حاجی عمران نقطەی مرزی بین اقلیم کردستان عراق و ایران است کە عناصر حزب کارگران کردستان، پیشمرگەهای حزب دمکرات کردستان و حزب دمکرات کردستان ایران در آن ارتفاعات مستقر هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم