مژده بهداشت جهانی: داروی بریتانیا برای درمان بیماری کرونا پیشرفت علمی مهمی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

سازمان جهانی بهداشت (WHO) روز چهارشنبه 17 ژوئن با اشاره به دستاوردهای محققان بریتانیایی که اعلام كردند، دارویی از زیر مجموعه «استروئید» در نجات جان بیماران مبتلا به Covid 19 كه از جدی‌ترین علائم این بیماری رنج می بردند، مؤثر بوده است، موفقیت علمی بریتانیا در زمینه دارویی را تحسین كرد.

تیدروس آدهانوم گیبرسون مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، عصر سه شنبه در بیانیه‌ای گفت: «این اولین درمان اثبات شده است که باعث کاهش مرگ و میر در بین بیماران Covid-19 می شود که با لوله‌های اکسیژن یا دستگاه تنفس مصنوعی تنفس می‌کردند».

او افزود: «این خبر بسیار خوب و نوید بخش است و من به دولت بریتانیا ، دانشگاه آکسفورد ، بسیاری از بیمارستان‌ها و بسیاری از بیماران بریتانیایی که در این پیشرفت علمی نجات بخش کمک کرده‌اند، تبریک می‌گویم».

نجات جان بیماران

روز گذشته محققان بریتانیایی اعلام كردند كه داروی «دگزامتازون » از زیر مجموعه «استروئید» می‌تواند جان یک سوم از بیمارانی با شدیدترین علائم بیماری و در وضعیت بسیار وخیم هستند را نجات دهد. این خبر باعث امیدواری و زنده شدن امید بسیاری از بیماران در جهان شد این دارو می‌تواند به صورت «ارزان» جهت معالجه بیماران به كوید 19 در دسترس قرار بگیرد.

سازمان جهانی بهداشت گفته است که مراحل اولیه تحقیق در باره این دارو نشان داده که برای نجات جان بیماران بسیار موثر بوده است و این سازمان در حال بررسی دقیق‌تر این دارو است.

200هزار دوز از این دارو آماده است

در همین حال مت هانکوک وزیر بهداشت بریتانیا روز گذشته اعلام کرد که انگلیس بلافاصله تجویز محرک «دگزامتازون» را برای بیماران Covid-19 شروع خواهد کرد.

او تأکید کرد که کشورش از 3 ماه پیش این دارو را آماده کرده و به طور گسترده ذخیره کرده است

او همچنین گفت: «با توجه به اینکه اولین نشانه‌های تاثیری گذاری «دگزامتازون» بر بیماران را مشاهده کردیم، از مارس شروع به ذخیره کردن این دارو کردیم ».

مت گفت:«ما اکنون 200 هزار دوز آماده استفاده داریم و ما در حال برنامه ریزی با خدمات درمانی ملی هستیم تا از امروز بعد از ظهر درمان معمول Covid-19 شامل داروی «دگزامتازون» شود».

طبق یک مطالعه در دانشگاه آکسفورد، داروی ضد التهاب «دگزامتازون» خطر مرگ را برای بیماران مبتلا به کووید 19 که به دستگاه تنفس مصنوعی وصل هست را به میزان 35٪ کاهش می دهد، در بین بیمارانی که همواره از اکسیژن استفاده می کنند 20٪ کاهش می دهد. بسته بندی این دارو در بریتانیا فقط حدود 5 پوند است. دولت انگلیس روز سه شنبه «دگزامتازون» را برای معالجه کرونا

مدیر کل سازمان جهانی بهداشت گفت: «این اولین دارویی است که کاهش مرگ و میر را در بین بیماران مبتلا به کووید 19 که نیاز به درمان اکسیژن یا دستگاه را دارند نشان داده است».

سازمان جهانی بهداشت روز 11 ماه مارس شیوع ویروس جدید کرونا را «همه‌گیر» اعلام کرد.

بیماری کرونا در آواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع پیدا کرد و سپس به همه کشورهای جهان رخنه کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید