تاکید پمپئو بر حمایت آمریکا از دولت مصطفی الکاظمی و احترام به حاکمیت عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا شامگاه سه‌شنبه 16 ژوئن 2020 بر ادامه ارائه کمک‌های اقتصادی به عراق و حمایت ایالات متحده از دولت مصطفی الکاظمی و احترام به حاکمیت این کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری‌ها مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده در تماسی تلفنی با همتای عراقی‌اش فؤاد حسین به مناسبت منصوب شدن او به عنوان وزیر خارجه عراق، توضیح داد که ایالات متحده آمریکا از نتایج اولیه گفتگوهای راهبردی میان دو کشور خرسند است و ابراز امیدواری کرد این گفتگوهای راهبردی ادامه یابد.

از سویی وزیر خارجه عراق تاکید کرد کشورش به تلاش برای ایجاد روابط متعادل با همه کشورهای جهان ادامه خواهد داد و در این راستا بر مبدا عدم دخالت در امور داخلی، احترام به حاکمیت عراق و تحقق منافع مشترک و استقلال اراده عراق، متکی خواهد بود.

وزیر خارجه عراق همچنین در این گفت‌وگوی تلفنی بر پافشاری دولت متبوعش برای اتخاذ گام‌های پیش‌رو و اقدام برای به موفقیت رساند برنامه‌هایش تاکید کرد.

این در حالی است که دو طرف بر ضرورت تشویق سرمایه‌گذاری در همه بخش‌ها و از جمله آنها بخش‌های نفت، ساختارهای زیربنایی و تشویق سرمایه‌گذاران به کار در عراق، تاکید کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم