بسته‌شدن دو فرودگاه پکن از بیم کرونا و نگرانی شدید از بازگشت کووید 19

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

اهالی پکن چند روزی است که به خاطر بازگشت ویروس کرونا و ثبت موارد تازه ابتلا به کووید 19 درجوی از نگرانی و اضطراب بسر می‌برند؛ آنهم درحالی که همین چندی پیش بود که چین، پیروزی خود بر پاندمی را اعلام کرد که بیش از 8 میلیون انسان را در سراسر کرده زمین مبتلا کرده‌است.
پس از بسته شدن مدارس و دانشگاه‌ها، رسانه‌های چین، روز گذشته 16 ژوئن اعلام کردند که دو فرودگاه پکن روز چهارشنبه (امروز) 17 ژوئن بیش از هزار پرواز را پس از ظهور موارد تازه ابتلا به کرونا در پایتخت، لغو کردند.

دو روزنامه «خلق» و «چاینا دیلی» اعلام کردند، 1225 پرواز که معادل %70 ظرفیت پروازی این دو فرودگاه که قرار بود از دو فرودگاه پکن انجام گردد، در ساعت 9:10 (1:10 به وقت گرینویچ)، لغو شده‌اند.

Advertisement

137 مورد ابتلا تازه در 6 روز

این در حالی است که به گفته رئیش شهرداری پکن، ظرف 24 ساعت گذشته، 31 مورد تازه ابتلا به کووید 19 در این شهر ثبت شده که میانگین تقریباً ثابت میزان روزانه ابتلا برای چهارمین روز متوالی است.

شهرداری پکن روز گذشته اعلام کرده بود که اوضاع بسیار حساس و خطرناک است و پکن بار دیگر در گرماگرم مبارزه تنگاتنگی با شیوع کرونا قرار گرفته‌است.

بازگشت شیوع کرونا در پکن که از بازار شین فادی، ویژه جمله فروشان مواد غذایی پکن است، نگرانی‌های زیادی را به وجود آورده؛ بویژه که گمان می‌رفت، چین موفق به کنترل تقریباً کامل کرونا از طریق تست‌های گسترده و اجرای تدابیر قرنطینه در أوائل سال جاری میلادی شده‌است.

بدین ترتیب مجموع موارد قطعی ثبت شده ظرف 6 روز اخیر به 137 مورد رسید و مسئولان ذیربط نزدیک به 30 مجتمع مسکونی را قرنطینه کرده و تست‌های تشخیص کرونا را درمورد ده‌ها نفر به مورد اجرا گذاشتند.

گفتنی است که ظرف چند ماه اخیر، چین از شدت اکثر تدابیر پیشگیری و مهار ویروس کرونا کاست و دولت این کشور بر این باور بود که موفق به پیروزی بر این پاندمی شده‌است که در أواخر سال گذشته در شهر ووهان در مرکز کشور پدیدار گردید.

این در حالی است که پکن بر توان مندی‌های خود در اجرای تست‌های آزمایشگاهی به میزان 90 هزار تست در روز افزوده است.

بر اساس سرشماری‌ها، 13 مورد تازه ابتلا در 24 ساعت گذشته در سایر مناطق چین ثبت شده که در میان آنها، 11 مورد از کشورهای دیگر، وارد شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم