.
.
.

ماجرای ازدواج دختر 11 ساله با مرد 90 ساله در بوشهر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فعالان اینترنتی در ایران هفته گذشته کلیپی مستند از ازدواج دختر 11 ساله با مردی 90 ساله در یکی از شهرستان‌های استان بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند.

علیرضا حاجیونی مدیرکل بهزیستی استان بوشهر، با تایید خبر ازدواج دختری 11 ساله با مردی 90 ساله، جزئیاتی از کلیپ منتشر شده کودک همسری در دشتستان را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، مدیر کل اداره بهزیستی گفت: «به محض اطلاع از کلیپ پخش‌شده در خصوص مصداقی از کودک‌همسری در شهر برازجان، دو تن از کارشناسان بهزیستی به آدرس اعلام شده که محل زندگی خانواده کودک آزاردیده که از تبعه خارجی و فاقد مجوز اقامت بودند، اعزام شدند.»

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر ادامه داد که طی حضور چندین ساعته همکاران اورژانس اجتماعی شهرستان در محل و با بررسی میدانی و پرسش و پاسخ از همسایگان مشخص شد که پدری از اتباع خارجی، فرزند11 ساله خود را با اخذ 21 میلیون تومان به عنوان شیربها به مرد سالخورده‌ 90 ساله از اتباع خارجی می‌دهد.

به گفته علیرضا حاجیونی پس از آنکه پدر متوجه تهیه گزارش تصویری و پخش کلیپ در فضای مجازی می‌شود، مورد شماتت همسر خود نیز قرار می‌گیرد و از این معامله پشیمان می‌شود.

او ادامه داد که طی زمان حضور کارشناسان بهزیستی و تاکنون، خانواده در محل رویت نشدند اما مقرر شده به تناوب و در زمان‌های مختلف توسط اورژانس اجتماعی بهزیستی شهرستان از محل مورد نظر بازدید شود تا به محض حضور اعضای خانواده، نسبت به انجام تشریفات لازم مصاحبه و مداخله تخصصی و نیز تعیین تکلیف موضوع اقدام مقتضی صورت پذیرد.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر افزود که هر سه نفر از افراد مورد اشاره اتباع خارجی هستند و به همین منظور دستورات لازم جهت تهیه گزارش مددکاری و ارسال به مراجع قضایی و اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی جهت هرگونه اقدام مقتضی صادرشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم