.
.
.

ترامپ قانون جدیدی را در مورد عملکرد پلیس امضا خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

با گذشت چند هفته از تظاهرات در آمریکا در اعتراض به کشته شدن جورج فلوید، شهروند سیاه پوست آمریکایی به دست یکی از ماموران پلیس در شهر مینیاپولیس و افزایش مطالبات برای اصلاح و بازبینی قوانین پلیس، کاخ سفید روز سه شنبه 16 ژوئن اعلام داشت که ترامپ امروز، فرمانی اجرایی در خصوص بازبینی قوانین رفتاری پلیس را تنفیذ خواهد کرد که در این فرمان، ضمن حفظ استانداردهای نیروی پلیس بازخواست قانونی از نحوه رفتار ماموران پلیس را نیز تقویت خواهد شد.

در همین راستا مسئولان بلندپایه دولت آمریکا عنوان کردند که این فرمان اجرایی به هدف تشویق نیروی پلیس برای بازبینی و بهبود کیفیت کار خود از طریق منوط ساختن موافقت دولت فدرال با اعطای نشان تقدیر به عملکردهای درست و صحیح این نهاد خواهد بود.

مسئولان امور تاکید دارند که این فرمان اجرایی باعث تشویق مراکز پلیس در بکار گیری تازه ترین استانداردها در مور بکارگیری نیرو و بهبود روند مبادله اطلاعات خواهد شد؛ به این شکل که از افسران و مامورانی که دارای سوابق ناشایست هستند بدون بررسی پیشینه آنها و استفاده از کمک های کارشناسان مسائل اجتماعی در تعامل دست اندرکاران اجرای قانون با پرونده هایی، استفاده نخواهد شد که دربر دارنده خشونت ورزی و مسائل مربوط به اعتیاد به مواد مخدر و بی خانمانی نشوند.

وضعیتی بسیار وحشتناک

این در حالی است که ترامپ روز دوشنبه 15 ژوئن خطاب به روزنامه نگاران گفت: «تیراندازی پلیس به یک سیاه پوست در اتلانتا بسیار وحشتناک و نگران کننده بود».

ترامپ افزود: «ما امروز در مورد اموری که شاهد آن بودیم و ماه گذشته مشاهده کردیم، سخن خواهیم گفت و پاره ای برون رفت ها را ارائه خواهیم داد».

پیش بینی می شود که مسئولان امور در اجرای قوانین و خانواده جان باختگان به ضرب گلوله پلیس، در مراسم امضای این فرمان اجرائی از سوی ترامپ، مشارکت کنند.

کشمکش دموکرات ها و جمهوری خواهان

شایان ذکر است که روزهای گذشته، صحنه کشمکش میان دموکرات ها و جمهوری خواهان درخصوص پلیس بود به طوری که دموکرات ها خواستار کاستن از حقوق و مزایای پلیس و حتی قطع کامل آن شدند در حالی که جمهوری خواهان تاکید کردند که این کار، تاثیر فوق العاده منفی بر عملکرد پلیس خواهد گذاشت.

ترامپ پیشتر مراتب تائید خود از بازبینی قوانین مربوط به پلیس و عملکرد آن را اعلام داشته و خواهان ممنوع کردن اقدام عناصر پلیس به مسدود کردن مجاری تنفسی بازداشت شدگان در هنگام دستگیری گردید.

ترامپ هفته گذشته در مصاحبه با فوکس نیوز گفت « مایلم شاهد ممنوع شدن گرفتن گلوگاه بازداشت شدگان هنگام دستگیری باشم».وی در عین حال تاکید کرد که در پاره ای از وضعیت ها چنین کاری قابل توجیه است.

ترامپ همچنین گفت: « من این شیوه را دوست ندارم ..اما اگر مامور پلیس تنها باشد و با کسی درگیر شود، مسئله مشکل می شود . به نظرم بسیار خوب خواهد بود که چنین اسلوبی بکلی خاتمه یابد».

ترامپ عنوان داشت که خواهان اعمال نظم است ولی نباید نیروی انتظامی ملغی شود.وی در توئیت هفته گذشته خود نوشت« قانون و نظم باید حفظ شوند بدون اینکه پلیس منتفی شده و یا ملغی شوند.دموکرات های رادیکالیست به سمت جنون و دیوانگی رفته اند. سال جاری شاهد کمترین میزان جرم و جنحه در تاریخ کشور ما بوده و اکنون دموکرات های چپ گرای افراطی، خواهان دست شستن از پلیس هستند. .اقعا تاسف آور است. من خواهان قانون و نظم هستم .».

بیشترین بازدید موضوعات مهم