.
.
.

ائتلاف عربی چندین پهپاد بمب‌گذاری شده حوثی را رهگیری و منهدم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه دوشنبه 15 ژوئن 2020 چندین پهپاد بمب‌گذاری‌شده حوثی‌ که با هدف حمله به سمت استان سعودی «عسیر» روانه شده بود را رهگیری و در آسمان منهدم کرد.

فرماندهی ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه دوشنبه اعلام کرد این ائتلاف توانسته چندین پهپاد بمب‌گذاری‌شده که شبه‌نظامیان حوثی «تروریست» تحت حمایت ایران به سوی خاک پادشاهی عربی سعودی روانه کرده بودند را رهگیری و در آسمان منهدم کند.

در ادامه بیانیه صادره از فرماندهی مشترک ائتلاف عربی درباره حمله صبح دوشنبه شبه‌نظامیان حوثی «تروریست» تحت حمایت ایران با پهپاد بمب‌گذاری شده به اماکن و مناطق مسکونی در شهر سعودی «خمیس مشیط»، سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن اظهار داشت که نیروهای ائتلاف شامگاه دوشنبه (نیز) موفق شدند چندین پهپاد بمب‌گذاری‌شده که شبه‌نظامیان حوثی «تروریست» مورد حمایت ایران با هدف حمله عامدانه به مناطق مسکونی به سمت استان «عسیر» روانه کرده بودند را رهگیری و در آسمان منهدم کنند.

سرهنگ المالکی این اقدام حوثی‌ها در کاربرد پهپادهای بمب‌گذاری شده را «اقدامی تروریستی» توصیف کرد که در ادامه تلاش‌های شبه‌نظامیان حوثی تروریست برای حمله به شهروندان بی‌گناه و اماکن و مناطق مسکونی و همچنین تجمع‌های بشری انجام می‌شود.

او همچنین گفت که این اقدامات تروریستی حوثی‌ها برای تهدید جان صدها تن از غیرنظامیان سازماندهی شده و به طور عامدانه با هدف وارد آوردن خسارت‌های جانی زیاد در میان غیرنظامیان صورت می‌گیرد.

به گفته مالکی تعداد پهپادهایی که تاکنون در حملات شبه‌نظامیان حوثی‌ علیه پادشاهی عربی سعودی به کار رفته و رهگیری و منهدم شده‌‌اند به 357 فروند می‌رسد که این نقض آشکار قانون بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی آن و در مغایرت با عرف‌ها و ارزش‌های آسمانی و انسانی است.

سرهنگ المالکی همچنین بیان کرد که ادامه این گونه اقدامات خصمانه و تروریستی با کاربرد پهپادهای بمب‌گذاری شده نشان دهنده روش تندروانه و غیراخلاقی شبه‌نظامیان و مخالفت آنها با همه طرح‌هایی است که از سوی ائتلاف ارائه شده و همچنین دست رد به تلاش‌های سازمان ملل و مارتن گریفتس فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد به یمن است که هدف برقراری آتش‌بس، کاهش تنش‌ها و دستیابی به راه حل سیاسی فراگیر برای بحران یمن را دنبال می‌کنند.

سخنگوی ائتلاف عربی همچنین تاکید کرد که فرماندهی مشترک ائتلاف با هدف حمایت از شهروندان بی‌گناه تدابیر عملیاتی قاطعانه و مناسب برای متوقف کردن این اقدامات تروریستی را بر اساس قوانین بشردوستانه بین‌المللی و قواعد عرفی در این زمینه اتخاذ خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم