.
.
.

آلمان: اخوان المسلمین، ایران و حزب‌الله خطرناک‌ترین‌ها علیه امنیت داخلی ما هستند ‌

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دستگاه اطلاعات داخلی آلمان در ایالت بادن-وورتمبرگ روز سه‌شنبه 16 ژوئن 2020 در گزارش سالیانه‌اش درباره سازمان‌هایی که بزرگترین خطرها را علیه امنیت داخلی این ایالت تشکیل می‌دهند اخوان المسلمین، ایران و حزب‌الله لبنان را جزء خطرناک‌ترین‌ها علیه امنیت داخلی‌‌اش عنوان کرد.

این گزارش سالیانه از جماعت اخوان المسلمین که تعداد اعضای آن در این ایالت به 190 نفر می‌رسد به عنوان یکی از خطرناک‌ترین‌ها علیه امنیت ایالت بادن-وورتمبرگ نام برد.

این گزارش همچنین شامل شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان است که ماه گذشته از سوی آلمان تحریم شد که بنا به این گزارش تعداد اعضای حزب الله در ایالت بادن-وورتمبرگ بالغ بر 75 نفر است.

تحریم حزب الله لبنان

مسئولان امنیتی آلمان اعتقاد دارند که تعداد عناصر وابسته به حزب‌الله لبنان در داخل خاک این کشور به 1050 نفر برسد.

از سویی گزارش دستگاه اطلاعات محلی ایالت بادن-وورتمبرگ اشاره کرد که طی سال‌های گذشته اشخاصی از عراق به عنوان پناهنده وارد این ایالت شدند که در جذب افراد در راستای اهداف ایران در این ایالت نقش داشته‌اند.

شایان ذکر است در اواخر آوریل گذشته آلمان رسما شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان مورد حمایت ایران در خاک این کشور را به طور کامل تحریم کرده و در لیست سازمان‌های تروریستی قرار داد.

آلمان پیش از این میان شاخه سیاسی گروه حزب‌الله لبنان و یگان‌های نظامی آن که درکنار رژیم بشار اسد علیه مردم سوریه می‌جنگند، تفاوت قائل می‌شد.

این تحول اما زمانی رخ داد که دسامبر گذشته تعدادی از نمایندگان پارلمان آلمان با اکثریتی غالب قانون تحریم حزب الله لبنان را به تصویب رسانده و بر ضرورت وارد کردن نام حزب‌الله در لیست سازمان‌های تروریستی نزد اتحادیه اروپا تاکید کردند.

شایان ذکر است در شرایط کنونی اتحادیه اروپا تنها شاخه نظامی حزب‌الله لبنان مورد حمایت ایران را در لیست گروه‌های تروریستی خطرناک قرار داده و این شامل جناح سیاسی حزب‌الله نمی‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم