پول صرفیه برق هشت هزار خانواده در شمال افغانستان به جیب طالبان می‌رود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شماری از باشندگان ولایت بلخ در شمال افغانستان دوشنبه 15 ژوئن اعلام کردند، پول صرفیه ( بل) برق هشت هزار خانواده در این ولایت به جیب طالبان می‌رود.

به گزارش رادیو «سلام وطندار»، یکی از باشند‌گان ولایت بلخ مدعی شد: «هم دولت و هم طالبان از ما تقاضای پرداخت بل برق را می‌کنند. ما نمی‌دانیم پول‌مان به کجا می‌رود و صاحب این دولت و ملت کیست؟»

Advertisement

در همین حال، مسئولان شرکت ملی برق (برشنا) در ولایت بلخ افغانستان با تایید این خبر می‌گویند، این شرکت نتوانسته از ده ماه به این‌سو پول صرفیۀ برق باشنده‌گان سه ولسوالی این ولایت که ده هزار خانواده در آنجا ساکن اند، جمع‌آوری کنند.

حمید‌الله حمید، رئیس اداره برشنا ولایت بلخ گفت، این ریاست رقم دقیق پولی را که از این طریق طالبان جمع‌آوری می‌کنند، نمی‌داند، اما طالبان از خانواده‌ها پول می‌گیرند.

حمید اضافه کرد، در این مدت آنان نتوانسته‌اند در ولسوالی‌های بلخ، چمتال و قریه‌های افغانیه و ترکمنیه ولایت بلخ میترخوانی کنند.

از سوی دیگر، منیر فرهاد، سخنگوی والی بلخ افغانستان علاوه کرد، تاکنون ریاست برشنا در پیوند به این موضوع شکایت رسمی درج نکرده‌ است.

گروه طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

شایان ذکر است که بخش عمده برق افغانستان از کشورهای ترکمنستان و ایران تأمین می‌شود و در سال‌های اخیر با اعمار بند(سد) آبگردان در این کشور، مقداری از نیازمندی‌های انرژی این کشور از منابع داخلی‌اش تأمین می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم