سخنگوی ارتش ملی لیبی: اردوغان باید به اتهام ارتکاب جنایت‌های جنگی در لیبی محاکمه شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سرتیپ احمد المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی شامگاه یکشنبه 14 ژوئن 2020 رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه را مسئول کشتار شهر ترهونه لیبی دانسته و خواستار محاکمه او به عنوان جنایت‌کار جنگی شده و از مردم ترکیه خواست او را مجازات کنند.

به گزارش العربیه احمد المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی شامگاه یکشنبه گفت تحت الحمایه ترکیه جنایت‌های ضد بشریت در لیبی اتفاق می‌افتد. او در این راستا خواستار محاکمه اردوغان به خاطر جنایت‌های جنگی شد که در لیبی مرتکب شده است.

المسماری ضمن اشاره به این‌که رئیس جمهوری ترکیه همیشه در آرزوی تسلط یافتن بر نفت لیبی است، اطمینان خاطر داد اردوغان همانطور که در تلاش برای ورود به شهر سرت ناکام ماند در تحقق این منظور نیز شکست خواهد خورد.

المسماری در ادامه توضیح داد که در مناطق نفت‌خیز لیبی شرکت‌های خارجی فعال هستند و هر گونه تلاش برای تسلط بر این منابع نفتی به منزله تجاوز بین‌المللی به این مناطق است.

سخنگوی ارتش ملی لیبی با اشاره به این‌که شبه‌نظامیان تندرو الوفاق بسیار تحت فشار هستند افزود که روزانه خسارت‌های جانی و مادی فراوانی متحمل می‌شوند.

او همچنین گفت اوضاع نظامی طبق برنامه‌‌ریزی‌های انجام شده از سوی فرماندهی کل پیش‌ می‌رود و در این راستا برای هر مرحله، طرحی تدوین شده است.

المسماری گفت که « اردوغان تلاش می‌کند اوضاع را با دخالت دادن نیروها و ارسال دیگر سلاح‌های ترکیه‌ای تغییر دهد».

المسماری با اشاره به این که 7 ناوچه جنگی ترکیه در مقابل سواحل لیبی مستقر شده‌اند گفت «اردوغان با اعتماد به نفس کامل وارد جنگ علیه لیبی شده است».

سخنگوی ارتش ملی لیبی در ادامه توضیح داد که موافقت دولت الوفاق با بازگشت به روند مذاکرات موافقتی نمایشی است و از طرفی نیروهایش را برای اعزام به جنگ آماده می‌کند. و در همین راستا برای انتقال مزدوران خارجی و تسلیحات پل‌هایی دریایی و هوایی باز از ترکیه به مقصد شهرهای مصراته، معیتقه و زواره لیبی ایجاد کرده است.

این در حالی است که ارتش ملی لیبی یکشنبه اعلام کرد به منظور پشتیبانی از یگان‌های نظامی مستقر در منطقه، کمک‌های نظامی اضافی را به محور شهر سرت ارسال کرده تا با حمله احتمالی نیروهای الوفاق جهت بازپس‌گیری شهر استراتژیک سرت در وسط لیبی، مقابله کنند.

از سویی مرکز اطلاع‌رسانی اتاق عملیات الکرامه وابسته به فرماندهی کل ارتش لیبی اعلام کرد که نیروهای « گردان 302 صاعقه» به سوی غرب شهر سرت اعزام شده‌اند.

در همین راستا نیز تصاویر مربوط به تحرکات دهها خودرو نظامی حامل افراد، اسلحه و تجهیزات کامل جنگی به سوی شهر سرت، منتشر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم