جنگنده‌های ترکیه مواضع نیروهای حزب کارگران کردستان را بمباران کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع «العربیه» و «الحدث» شامگاه یکشنبه 14 ژوئن 2020 اعلام کردند جنگنده‌های ترکیه مواضع نیروهای حزب کارگران کردستان در غرب شهر موصل را به شدت بمباران کردند.

این منابع افزود‌ند که نزدیک به 20 موشک شلیک شده توسط جنگنده‌های ترکیه به مواضع حزب کارگران کردستان در کوههای سنجار اصابت کرده است.

ترکیه به طور مکرر جنگجویان حزب کارگران کردستان را چه در جنوب شرق ترکیه با اکثریت کردنشین یا در شمال عراق هدف قرار می‌دهد.

برخی منابع افزودند که جنگنده‌های ترکیه برای انجام این حمله از چندین پایگاه نظامی و به ویژه از دو شهر دیار بکر و ملطیه در جنوب شرق این کشور برخاسته‌‌ و مقرهای نظامی وابسته به حزب کارگران کردستان در عراق و برخی دیگر در خاستگاه این حزب در منطقه قندیل در نزدیکی مرز با ایران را بمباران کردند.

افزون بر حملات مکرر جنگنده‌های ترکیه به مواضع حزب کارگران کردستان در شمال عراق، آنکارا در سال‌های اخیر تهدید کرده به پایگاه‌های حزب کارگران کردستان در ارتفاعات قندیل یورش زمینی خواهد برد.

شایان ذکر است پس از آن که جنگنده‌های ترکیه حملاتی هوایی را علیه مواضعی در استان نینوای عراق انجام دادند در ماه آوریل گذشته وزارت خارجه عراق ضمن احضار سفیر ترکیه در بغداد یادداشت اعتراض‌آمیزی را به او تسلیم کرد.

وزارت خارجه عراق طی بیانیه‌ای رسمی که از سوی احمد الصحاف سخنگوی رسمی این وزارت‌خانه صادره شده است «با شدیدترین عبارت‌ها تجاوز ترکیه به خاک این کشور که باعث خسارت‌های جانی و مادی شده است را محکوم کرد».

از سویی و بنا بر خبرگزاری رسمی عراق فرماندهی عملیات مشترک در این کشور «نقض حریم‌ هوایی عراق توسط جنگنده‌های ترکیه» را محکوم کرده و آن را «نقض آشکار حاکمیت کشور » دانست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید