ترامپ تلاش دموکرات‌ها برای کاهش بودجه پلیس را «دیوانگی» خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، روز دوشنبه 15 ژوئن تلاش دموکرات‌ها برای کاهش یا از تعلیق بودجه پلیس را محکوم و آن پیشنهاد را نوعی «دیوانگی» توصیف کرد.

ترامپ در توئیتی گفت: «بسیاری از دموکرات‌ها خواستار کاهش بودجه پلیس و لغو مراکز آن شدند و این امر «دیوانگی» است».

رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه با انتقاد شدید از موضع جوبایدن نامزد دمکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ، اظهار داشت:«بایدن هم سوار قطار تخریب و انحلال اداره پلیس در کشور شد».

او در توئیتی در حساب خود نوشت: «دمکرات‌ها می‌خواهند پلیس بزرگ و باعظمت این کشور را به کلی نابود کنند و این غیر منطقی است و من چنین اجازه‌ای را به آنها نخواهم داد».

توئیت‌های ترامپ پس از آن منتشر شد که تیم انتخاباتی‌اش در توییتر ، نوشت: «جو بایدن از اصلاحات در پلیس حمایت می‌کند و از چپ‌ها بدون در نظر گرفتن پیامدهای خطرناک این پیشنهاد پشتیبانی می‌کند».

ترامپ در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز گفت با برخی اصلاحات در نحوه برخورد پلیس موافق است برای نمونه او با روش فشار دادن کردن متهمان هنگام بازداشت مخالف است.

ترامپ، هفته گذشته هر گونه طرح احتمالی برای کاهش بودجه پلیس فدرال را غیر محتمل دانست.

ترامپ روز دوشنبه با حمله به دموکرات‌ها به دلیل حمایت از پیشنهاد «کاهش بودجه پلیس» انتقاد کرد.

او گفت: «قطع بودجه‌ای در کار نخواهد بود. کنار گذاشتن و منحل کردن پلیس به هیچ وجه عملی نخواهد بود».

ترامپ افزود:«این نیرو‌های پلیس هستند که به ما اجازه زندگی در آرامش و صلح را می‌دهند و ما می‌خواهیم مطمئن شویم که هیچ نیروی بدی در میان آن‌ها وجود ندارد. 99 درصد از افسران ما انسان‌های بزرگی هستند».

کارزار انتخاباتی جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نیز هفته گذشته اعلام کرد، بایدن از طرح کاهش بودجه پلیس این کشور حمایت نمی‌کند.

پس از آنکه معترضان به قتل جورج فلوید خواستار «توقف تامین بودجه پلیس» شدند، چندین حوزه قضایی از جمله نیویورک، لس آنجلس و مینیاپولیس اعلام کردند در حال بررسی حذف و یا توقف ارائه بودجه به اداره پلیس خود هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم