ایران از دستگیری رهبر گروهى به نام «چریک‌های فدایی خلق ترک» خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

منابع اطلاعاتی ایران روز دوشنبه 15 ژوئن از بازداشت رهبر یک گروه موسوم به «چریک‌های فدایی خلق ترک» که آن را یک گروه «تجزیه‌طلب» توصیف کرده‌اند، خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رئیس سازمان اطلاعات سپاه در استان اردبیل، از دستگیری لیدر اصلی گروه «چریک‌های فدایی خلق ترک» خبر داد.

رئیس سازمان اطلاعات سپاه حضرت عباس، این گروه را «تجزیه طلب» توصیف کرده است. در اطلاعیه اطلاعات سپاه آمده است، که رهبر اصلی این گروه در اردبیل دستگیر شده است.

رئیس اطلاعات سپاه گفته است، این گروه مبادرت به تبلیغ علیه نظام و جذب هوادار جهت اقدام مسلحانه و سازماندهی مخالفین نظام می‌کرد، که توسط سازمان اطلاعات سپاه استان اردبیل و شهرستان «سرعین» رهبر گروه دستگیر و با دستور مقام قضایی روانه زندان شد.

رئیس سازمان اطلاعات سپاه حضرت عباس استان اردبیل تاکید کرده که تمام فعالیت‌های احتمالی گروه‌های «معاند» را رصد و «بدون اغماض» با هر اقدام تبلیغی علیه نظام برخورد می‌شود.

گفتنی است که تاکنون به غیر از رسانه‌های سپاه و دیگر رسانه‌های وابسته به جمهوری اسلامی ایران، هیچ سازمان یا گروهی در باره این گروه (چریک‌های فدایی خلق ترک) و ماهیت آن یا دستگیری لیدر آن منتشر نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم