توئیتر بار دیگر حساب قیس الخزعلی رهبر یکی از گروه‌های شبه‌نظامی عراقی را بست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شرکت توئیتر شامگاه شنبه 13 ژوئن برای دومین بار طی یک سال گذشته حساب کاربری قیس الخزعلی، رهبر شبه نظامیان موسوم به «عصائب اهل الحق» از گروههای نزدیک به ایران را مسدود کرد

شرکت توییتر در صفحه حساب مسدود شده قیس الخزعلی این پیام را منتشر کرد که «این حساب کاربری محدود شده است».

شرکت توئیتر اما هیچ توضیحی در باره علت مسدود کردن قیس خزعلی ارائه نداده است.

عصائب اهل حق از جمله گروههای شبه نظامی شیعه وابسته به ایران است که از سوی ایالات متحده آمریکا در فهرست گروه‌های تروریستی قرار گرفته است.

ایالات متحده آمریکا قیس الخزعلی و برادرش لیث الخزعلی را در لیست تحریم‌های خود قرار داد. قیس الخزعلی خود رهبر «عصائب اهل حق» و برادر او یکی از فرماندهان این شبه نظامیان در عراق است.

شرکت توئیتر دسامبر سال گذشته پس از اینکه قیس خزعلی تظاهرکنندگان عراقی در میدان التحریر بغداد را به قتل عام تهدید کرده بود، نیز حساب کاربری‌اش را مسدود کرد.

عصائب اهل از جمله گروه‌های شبه نظامی بسیار نزدیک به سپاه قدس است که از سوی کنشگران عراقی به قتل، ترور و ربودن کنشگران در بغداد و دیگر شهرهای عراق متهم است.

این گروه همچنین به قتل و ربودن غیر نظامیان در مناطق سنی نشین غرب عراق متهم است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا پیشتر حسين فالح اللامی، قیس الخزعلی، لیث الخزعلی و خميس العيساوی را در لیست تحریم‌های خود قرار داد.

حسین اللامی و دو برادران الخزعلی به ترور و قتل تظاهرکنندگان در عراق متهم هستند. اما خمیس العیساوی نیز یک تاجر عراقی است که با دادن رشوه کلان به اغلب مقامات عراقی که پس از سال 2003 به قدرت رسیدند، در گسترش فساد در این کشور نقش مهمی را ایفا کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید