امارات متحده عربی از میان 11 کشور برتر جهان در مبارز با کرونا معرفی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مجله آمریکایی «TIME» روز جمعه طی گزارشی که در وب سایت خود منتشر کرد، نام امارات متحده عربی را به عنوان یکی از 11 کشور برتر جهان که تاکنون در مبارزه با کرونا موفق بوده‌اند معرفی کرد.

این مجله با استناد به گزارش‌های سازمان ملل و نظرسنجی‌های خود نام 11 کشور را به عنوان بهترین کشورهای در زمینه مبارزه با ویروس کرونا معرفی کرد که در این میان نام امارات متحده عربی به عنوان تنها کشور عربی در لیست بهترین کشور در مبارزه با کورونا قرار گرفت.

این مجله نوشت، دلیل قرار گرفتن امارات در صدر فهرست کشورهای برتر در مبارزه با کرونا این است که این کشور برغم ارتباط گسترده‌ای که با جهان خارج دارد توانست با موفقت شیوع این بیماری را مهار کند به طوری که تاکنون موارد فوتی در این کشور از مرز 284 نفر نگذشته است.

شمار مبتلایان به بیماری کرونا در امارات از 40.507 نفر نگذاشته است. طبق گزارش این مجله نخستین مورد ابتلا به بیماری کرونا در امارات در 29 ژانویه ثبت شد. به نوشته این مجله این موفقیت در شرایط بسیار دشوار خارجی که مهمترین آنها کاهش قیمت نفت بود، صورت گرفت.

مجله «تایم» موفقیت امارات و قرار گرفتن این کشور در کنار آلمان ، یونان ، کره جنوبی، تایوان، سنگاپور، استرالیا ، نیوزلند ، ایسلند ، آرژانتین و کانادا را مدیون مقرات و قوانین شدیدی که این کشور اتخاذ کرده بود، دانست. امارات در برقراری و رعایت قوانین مبارزه با کرونا از قبیل قرنطینه عمومی اجباری، ابقای شهروندان در خانه‌هایشان، منع برگزاری جشن‌ها، تجمع‌ها، ضدعفونی کردن خیابان‌ها و مراکز عمومی و تجاری بسیار جدی اقدام کرد و برای کسانی که این مقررات را رعایت نکنند یا به انتشار شایعات و هراس افکنی در سوشیال مدیا اقدام کنند مبلغ پنج‌هزار و پانصد دلار جریمه تعیین کرد.این اقدامات جدی و قاطع باعث شد که موارد مرگ و میر به کمتر از 300 مورد برسد.

مجله آمریکایی تایم علاوه بر منبع نظر سنجی خود و گزارش‌های سازمان بهداشت جهانی به لیست گروه اوراسیا « Eurasia Group» که در سال 1998 برای ارزیابی و ارائه گزارش‌هایی در باره خطرات ناشی از بیماری‌های همه‌گیر تاسیس شد، استناد کرده است.

گروه «اوراسیا»در گزارشی نوشت به دلیل کیفیت بسیار بالای بیمارستان‌های امارات 25 946 نفر از مبتلایان بهبود یافتند.

سایت «worldOmeter» نیز در گزارشی نوشته است در بیمارستان‌های امارات تعداد 15266 نفر از مبتلایان که موارد ابتلای آنها در سطح متوسط و بحرانی بود، شفا یافتند و این بیانگر رسیدگی بسیار با کیفیت و خوب به مبتلایان در این بیمارستان‌های این کشور است.

به نوشته مجله «تایم»آنچه از همه بارزتر و برجسته‌تر بود، آزمایش تعداد 2 میلیون و 600 هزار نفر از میان جمعیت 9 میلیون و 980 هزار نفری این کشور است یعنی از هر یک میلیون 265.680 تست انجام گرفته است . این یعنی چیزی دوبرابر تست‌هایی که ایران انجام داده است ایران اعلام کرد از جمعیت بیش از 83 میلیون نفر این کشور تاکنون یک میلیون و 197 هزار نفر را آزمایش کرده است.

آزمایشات امارات همچنین از ترکیه نیز بیشتر است. ترکیه دو میلیون و 541 هزار نفر را آزمایش کرده است که با توجه به جمعیت این کشور باز امارات در این زمینه پیشی دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید