.
.
.

گسترش کرونا در افغانستان؛ شمار مبتلایان از مرز 24 هزار نفر گذشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان شنبه 13 ژوئن اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته 556 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در ولایت‌های مختلف این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به 24 هزار و 102 نفر رسید.

به گزارش منابع خبری، این وزارت اضافه کرد، در 24 ساعت گذشته پنج بیمار کرونا در این کشورجان‌باختند و 273 بیمار دیگر بهبود یافتند که با ثبت این موارد شمار مجموع جان‌باختگان به 451 نفر و بهبودیافتگان به چهار هزار و 201 نفر رسید.

وزارت صحت عامه افغانستان از شهروندان این کشور خواسته«با رعایت فاصله فزیکی، پوشیدن ماسک، رعایت بھداشت با شستن مکرر دست‌ھا با آب و صابون و یا پاک کردن دست‌ھا با محلول ضد عفونی‌کنندہ الکول‌دار سھم خویش را در کاھش ابتلا به این مرض مھلک ادا کردہ و باعث نجات جان خویش و کارمندان صحی و خدماتی شوند».

گفتنی است که دراین روزها آمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان با گذشت هر روز افزایش می‌یابد و بیشتر کاربران افغان در شبکه‌های اجتماعی نیز در این روزها به‌گونه بی‌سابقه خبرهای از جان‌باختن و یا مبتلا شدن عزیزان شان به ویروس کرونا را نشر می‌کنند و یاهم تجارب شان را از چگونگی سپری کردن دوره بیماری‌اش را شریک می‌نمایند.