یک شرکت داروسازی آمریکایی: داروی درمان کرونا تا سپتامبر آماده می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مدیر علمی شرکت داروسازی آمریکایی «ایلی لیلی» روز چهارشنبه 10 ژوئن اعلام کرد، این شركت ممكن است داروی درمان بیماری Covid-19 را تا ماه سپتامبر آماده و در دسترس قرار گیرد.

مدیر این شرکت گفت این دارو در حال اخذ مجوز است و چنانچه همه موارد مربوط به آزمایش «آنتی بادی» به خوبی پیش برود، تا سپتامبر سال جاری در دسترس همه قرار خواهد گرفت.

دانیل اسكوورونسكی در مصاحبه‌ای افزود: «شرکت داروسازی ایلی لیلی» در حال انجام سومین پژوهش‌های مربوط به مراحل قبل از كارآزمایی بالینی و درمان بیماران کرونا با آنتی بادی‌ها است و روند پیشرفت کار نشان می‌دهد، طی چند هفته آینده ما وارد سومین مرحله آزمایشات بالینی روی انسان خواهیم شد».

این شرکت داروسازی آمریکایی پیشتر دو مرحله از آزمایش‎‌ها بالینی روی انسان را انجام داده که با موفقیت صورت گرفت. این شرکت اکنون سومین مرحله برای کسب اطمینان، نتیجه‌گیری نهایی و اخذ مجوز را آغاز کرده است.

داروی جدید متعلق به طبقه‌ای از داروهای بیوتکنولوژی معروف به آنتی بادی‌های «مونوکلونال» است. داروهای مونوکلونال آنتی بادی داروهایی هستند که موجب تولید پادتن در بدن علیه سلول‌های سرطانی، آرتریت حاد و بسیاری از بیماری‌های دیگر می‌شوند.

اگر پیشرفتی در زمینه تولید دارویی که مبتنی بر آنتی بادی درمان بیماری همه گیر Covid-19 انجام گیرد، به احتمال زیاد موثرتر از داروهایی است که در حال حاضر برای درمان این بیماری آزمایش می‌شوند.

اسكوورنسكی توضیح داد که این درمان، که برای درمان و جلوگیری از این بیماری استفاده می شود، ممکن است بعدها به یک واکسن برای Covid-19 تبدیل و مورد استفاده قرار گیرد.

او در باره تولید واکسن برای ویروس کرونا گفت: «با وجود سرعت عمل بی سابقه خیلی از کشورها برای آزمایش و تولید واکسن اما در بهترین حالت می‌توانم بگویم، بعید است تا قبل از پایان سال در دسترس باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم