مصر و امارات: راه حل سیاسی تنها گزینه مورد قبول در لیبی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

جمهوری عربی مصر و امارات متحده عربی شامگاه چهارشنبه 10 ژوئن 2020 تاکید کردند که «راه حل سیاسی تنها گزینه مورد قبول در لیبی است».

به گزارش العربیه سازمان ملل متحد چهارشنبه اعلام کرد که هیأت‌های دولت الوفاق ملی و ارتش ملی لیبی به طور کامل وارد سومین دوره از گفتگوهای کمیته نظامی مشترک (5|+5) شده‌اند.

از سویی قاهره و ابوظبی خواستار ضرورت «توقف عملیات نظامی در لیبی و ازسرگیری گفتگوها به سرپرستی سازمان ملل شدند».

دو کشور مصر و امارات همچنین هشدار دادند که « گروههای مسلح حمایت شده از خارج در شهر سرت لیبی غیرنظامیان را تهدید می‌کنند».

در چارچوب مشورت و هماهنگی مستمر میان شیخ‌ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر خارجه دولت امارات متحده عربی و سامح شکری وزیر خارجه و همکاری‌های بین‌المللی مصر، دو وزیر طی تماسی تلفنی که روز چهارشنبه انجام شد درباره تحولات در کشور برادر لیبی به دلیل ادامه جنگ که امنیت و ثبات منطقه را تهدید و تضعیف می‌کند، ابراز نگرانی کردند.

وزیران خارجه کشورهای مصر و امارات همچنین «به خطر انداختن جان غیرنظامیان از سوی گروههای مسلح مورد حمایت قدرت‌های خارجی و به ویژه در اطراف شهر سرت و مناطق مجاور آن» را به شدت محکوم کردند.

وزیران خارجه مصر و امارات همچنین بر ضرورت آتش‌بس فوری و پایبندی به روند سیاسی تحت نظارت سازمان ملل متحد هماهنگ با روند کنفرانس برلین و «اعلامیه قاهره» تاکید کرده و راه حل سیاسی را تنها گزینه مورد قبول برای پایان دادن به جنگ و برقراری ثبات که آرمان‌های مردم لیبی را محقق کند، دانستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم