عکس پس‌زمینه‌ای که تلفن‌های آندروید بی‌شماری را از کار انداخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

تصويری که یک عکاس آمریکایی به نام «گوراف آگراوال» اهل سان‌دیگو ثبت کرده به شکل عجیبی بخش زیادی از تلفن‌های همراهی که از سیستم عامل آندروید استفاده می‌کنند، را از کار انداخت.

آگراوال این عکس را در ماه آگوست 2019 در منطقه «سان ماری لیک» در پارک ملی «کلاسی» ثبت کرد و پس از آن، این عکس را در وبگاه عکس فلیکر منتشر کرد. در روزهای گذشته این تصویر در بخش‌های خبری متعددی و شبکه‌های تلویزیونی مختلفی بازنشر شد و این امر تعجب این عکاس را برانگیخت.

تعداد بسیار زیادی افرادی که این عکس را به عنوان تصویر پس‌زمینه در تلفن‌های همراه آندرویدی خود استقاده کرده‌اند، از کار افتاده‌اند. این تلفن‌های همراه بارها خاموش شده و در آخر از کاربران خواسته شده این دستگاه‌ها را به حالت تنظیمات پیش‌فرض کارخانه بازگردانند و این امر سبب پاک شدن همه اطلاعات، عکس‌ها، ویدئوها و برنامه‌های این کاربران شده است.

این عکاس پس از شنیدن این اخبار شدیدا ابزار تاسف کرد و گفت: «هیچ تعمدی در این کار نبود. من با دیدن مردمی که با این مشکل مواجه شده‌اند، غمگین شده و غصه می‌خورم.»

گوراف آگراوال توضیح داد که این عکس را با یک دوربین نیکون ثبت کرده و پس از آن با استفاده از برنامه ویرایش عکس «لایتروم»، این عکس را ادیت کرد. او گفت که لایتروم دو گزینه برای رنگ‌های نهایی عکس در اختیار او قرار داده و او کاملا تصادفی ترکیب‌بندی رنگی را انتخاب کرده که ظاهرا با برخی از نسخه‌های سیستم عامل آندروید سازگار نبود.

این عکاس در آن زمان متوجه این مشکل نشد، زیرا که از یک تلفن همراه آیفون استفاده می‌کرد و عکس پس‌زمینه تلفنش عکس همسرش است.

در نتیجه مشکلی که این عکس درست کرده، تعداد بی‌شماری تلفن همراه که از ورژن 10 سیستم عامل استفاده می‌کنند، از کار افتاده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم