رئیس‌جمهوری افغانستان: زمان و مکان مذاکرات بین‌الافغانی هفته آینده اعلام می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

محمد اشرف‌غنی رئیس جمهوری افغانستان پنج‌شنبه 11 ژوئن در «ویدئو کنفرانس» با شورای اتلانتیک گفت، زمان و مکان مذاکرات بین‌الافغانی هفته آینده اعلام می‌شود.

غنی تاکید کرد، در مذاکرات بین‌الافغانی در مورد تضمین حقوق زنان و اقلیت‌ها صحبت می‌شود و سرانجام تصمیم نهایی را مردم افغانستان می‌گیرد.

Advertisement

وی علاوه کرد، تا کنون سه هزار زندانی طالبان آزاد شده و دو هزار زندانی دیگر این گروه به‌زودی آزاد خواهند شد و هم‌چنان یک هیأت طالبان در شهر کابل بر روند رهایی زندانیان نظارت دارند.

در همین حال، سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در توییتی نوشت، 46 زندانی دولت افغانستان امروز پنج‌شنبه در ولایت‌های میدان‌وردک و غزنی این کشور آزاد شدند.

شاهین در ادامه نوشت، وقتی روند رهایی پنج هزار زندانی شان از جانب دولت افغانستان تکمیل شود پس از آن طالبان در ظرف یک هفته برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی آمادگی می‌شوند.

وی علاوه کرد، در روند مبادله زندانیان با دولت افغانستان پیشرفت خوبی است و این گروه آن را قدم مثبت می‌داند و طالبان در روند رهایی زندانیان متعهد اند.

شایان ذکر است که توافق‌نامه صلح میان آمریکا و طالبان به تاریخ 29 فوریه 2020 در دوحه قطر امضا شد که نمایندگان طالبان می‌گویند براساس این توافق‌نامه، باید پنج هزار زندانی شان با یک هزار زندانی دولت افغانستان مبادله شوند پس از آن مذاکرات بین‌الافغانی آغاز خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم