توصیه حزب جمهوری‌خواه آمریکا به اعمال تحریم‌هایی علیه ایران و وابستگان حزب الله

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کمیته امور امنیتی در حزب جمهوری‌خواه آمریکا چهارشنبه 10 ژوئن 2020 توصیه‌هایش برای محافظت از ایالات متحده را منتشر کرد که بخش بزرگی از این گزارش به مقابله با تهدیدهای ایران اختصاص داده شده است.

به گزارش خبرگزاری‌ها کمیته امور امنیتی در حزب جمهوری‌خواه آمریکا همچنین دیدگاهش و توصیه‌هایش درباره حمایت از هم‌پیمانان ایالات متحده آمریکا و مقابله با تهدیدهای ایران را به طور مفصل شرح داده است.

Advertisement

این کمیته امور امنیتی حزب جمهوری‌خواه رویکرد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در قبال پرونده ایران و اعتبار آن به عنوان کشوری سرکش و متخاصم را دارای «نتایجی حقیقی» توصیف کرده و خواستار ازسرگیری تحریم‌های بین‌المللی اعمال شده بر تهران به دلیل نقض توافق هسته‌ای شد.

کمیته امور امنیتی در حزب جمهوری‌خواه آمریکا همچنین خواستار آن شد تا گروه‌های شبه‌نظامی عراقی وابسته به ایران به عنوان «سازمان‌هایی تروریستی» قلمداد شوند.

این کمیته همچنین خواستار اعمال تحریم‌های جدیدی علیه شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان شد که شامل وزراء و نمایندگان این حزب در دولت و پارلمان لبنان می‌شوند.

در همین راستا کمیته امور امنیتی حزب جمهوری‌خواه آمریکا توصیه کرد تحریم‌هایی علیه جبران باسیل «رئیس جریان ملی آزاد» و وزیر خارجه سابق لبنان و همچنین نبیه بری رئیس پارلمان و رهبر جنبش امل و حمد حسن وزیر بهداشت لبنان اعمال شوند.

این دعوت همچنین شامل درخواست اعمال تحریم‌هایی علیه شخصیت‌های نزدیک به حزب‌الله از جمله جمیل السید نماینده و مدیرکل سابق امنیت عمومی شده است.

در امور یمن نیز کمیته امور امنیتی حزب جمهوری‌خواه آمریکا خواستار آن شد تا گروه شبه‌نظامی حوثی به دلیل ارتباط‌شان با سپاه پاسداران ایران به عنوان «گروهی تروریستی» درج شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم