ترامپ: تروریست‌ها سیاتل را در کنترل دارند که از سوی چپ‌گرایان اداره می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا پنجشنبه 11 ژوئن عنوان کرد که تروریست‌ها شهر سیاتل را زیر کنترل خود گرفته‌اند که به بیان او از سوی جناچ چپ رادیکال حزب دموکرات، اداره می‌شود.

ترامپ در توئیت خود از فرماندار این شهر خواست تا سیاتل را پس بگیرد یا در غیر این صورت، خود وی شخصاً اقدام خواهد کرد.

Advertisement

ترامپ افزود: غوغاگران باید فوراً و به سرعت متوقف شوند.

این موضعگیری ترامپ پس از چند روز از تظاهرات پیاپی در شهرهای بزرگ آمریکا در اعتراض به کشته شدن جورج فلوید به دست یکی از مأموران پلیس در شهر مینیاپولیس در شمال آمریکا، مطرح شد که با خشونت و تخریب گری در مراکز تجاری نیز همراه گردید که انتقاد برخی از مسئولان حزب جمهوری‌خواه و در راس آنها ترامپ را نیز به دنبال داشت.

موضوع کشته شدن فلوید، سوژه بحث‌برانگیز و تفرقه افکنی را به وجود آورد که تا حدودی هدف بهره‌برداری‌های انتخاباتی میان دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه نیز قرار گرفت؛ تا جائی که شماری از نمایندگان حزب جمهوری‌خواه، این موضوع را دستمایه در منگنه قرار دادن ترامپ و مطالبه از او برای کاستن از صلاحیت‌های داده شده به پلیس و مأموران امنیتی کردند که با محالفت ترامپ مواجه گردید.

همدستی با اوباش

گفتنی است که ترامپ پیشتر گفته بود: «از قانون و نظم عمومی حمایت می‌کنم و با کنار زدن و سلب صلاحیت از مأموران پلیس مخالفم. دموکرات‌های رادیکال تا آستانه ورطه جنون، پیش رفته‌اند.»

از سوی دیگر ترامپ هفته گذشته به شکلی غیر مستقیم، جهات باصطلاح «چپ رادیکال» و رسانه‌های هم سو با این جریان را به همدستی با «اوباش و سارقان» متهم کرده و این پرسش را مطرح نمود که چرا همه این اقدامات خرابکارانه و آشوب گرایانه در شهرهایی رخ می‌دهند که زیر سلطه دموکرات‌ها قرار دارند؟

رئیس‌جمهوری آمریکا چهارشنبه گذشته در توئیت خود نوشت: «جای تاسف است که برخی از کانال‌ها و شبکه‌های رسانه ای در کار کم رنگ کردن خطر و فساد جناح چپ تندورو، سارقان و اوباش و اقدامات خرابکارانه ای هستند که شهرهای ما را پاره‌پاره کرده‌اند؛ گویی که همه آنها با هم همدست هستند.»

شایان ذکر است که مراسم تشییع جنازه فلوید در هیوستن در ایالت تگزاس، دوشنبه گذشته یعنی 15 روز پس از کشته شدن او برگزار گردید که مرگش با آن شکل تراژدیک در 46 سالگی، آتش خشم و تظاهرات مردمی را در آمریکا در دفاع از حقوق مدنی سیاه پوستان، شعله‌ور نمود که این کشور از دهه شصت قرن گذشته به این طرف، شاهد آن نبوده‌است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید