انتشار نخستین تصویر از فرد متهم به لو دادن مکان تردد قاسم سلیمانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در پی اقدام ایران در روز گذشته 10 ژوئن در مورد افشای نام شخصی که بنا به ادعای نظام ایران، گزارش تحرکات قاسم سلیمانی را به سرویس اطلاعاتی آمریکا داده که از آن برای ترور سلیمانی در جریان عملیات پهپادی ژاویه گذشته در محوطه فرودگاه بغداد استفاده شده بود، نخستین عکس این فرد نیز انتشار یافت.

خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضائیه ایران پنجشنبه 11 ژوئن، نخستین تصویر متهم که محمود موسوی مجد نام دارد را اتنشار داده و افزود که وی به خاطر جمع آوری اطلاعات برای سیا و موساد اسرائیل به اعدام محکوم شده است.

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی دستگاه قضا سه شنبه 9 ژوئن در بخشی از نشست خبری خود، اعلام کرد: « اخیرا فردی به نام سید محمود موسوی مجد فرزند سیدکاظم که هم به سرویس موساد و هم به سرویس سیا وصل شده بود و در قبال اخذ دلارهای آمریکایی، در حوزه‌های مختلف امنیتی اطلاعاتی را جمع آوری و در اختیار سرویس بیگانه قرار داده بود به اعدام محکوم شده است. یکی از اتهامات این فرد، اعلام محل تردد و اسکان سردار سلیمانی و برخی فرماندهان نظامی در ادوار مختلف به سرویس‌های جاسوسی سیا و موساد بود که با حکم دادگاه انقلاب اسلامی به اعدام محکوم شد.»

این در حالی بود که مهدی کشت دار مدیر کل خبرگزاری میزان نیز خاطر نشان کرده بود که مجد پیش از ترور سلیمانی درعراق در بازداشت بوده و این فرد کسی نیست که مکان حضور سلیمانی در نزدیکی فرودگاه بغداد را لو داده است.

اما از روزهای گذشته و پس از انتشار این اخبار، گمانه‌زنی‌های زیادی درباره این فرد محکوم به اعدام در میان رسانه‌ها و در شبکه های اجتماعی مطرح گردید، به طوری که تصاویر مختلف اشتباهی و جعلی نیز منتسب به این فرد نیز منتشر شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم