ارتش الجزایر: امنیت ملی کشور فراتر از مرزهای جغرافیایی آن است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ارتش الجزایر چهارشنبه 10ژوئن 2020 اعلام کرد که امنیت ملی الجزایر «فراتر از مرزهای جغرافیایی آن است»، و در سایه اوضاع کنونی ضروری است «حفاظت از امنیت و ثبات کشور و مشارکت در عملیات حفظ امنیت» تقویت شود.

مجله ارتش الجزایر در سرمقاله شماره اخیر خود در ماه ژوئن تاکید کرد پیشنهادی که شامل طرح تعدیل قانون اساسی مبنی بر مشارکت نیروهای ارتش در عملیات حفظ صلح در خارج از مرزها است کاملا هم‌رستا با سیاست خارجی کشور است.

این مجله ارتش الجزایر افزود که سیاست خارجی الجزایر مبتنی بر «اصول ثابت و محکمی است که متوسل شدن به جنگ را منع و دعوت به برقراری صلح و عدم دخالت در امور داخلی دیگر کشورها کرده و هم‌راستا با قطعنامه‌های قانونی بین‌المللی صادره از هیأت‌های بین‌المللی و منطقه‌ای برای پایان دادن به منازعات بین‌المللی از راه‌های مسالمت‌آمیز اصرار می‌‌ورزد.

در سرمقاله مجله ارتش الجزایر همچنین آمده است که «امنیت ملی الجزایر که فراتر از مرزهای جغرافیایی آن است در سایه اوضاع کنونی حاکم بر منطقه و نیاز به تحولات و تغییرات جدید، اقتضا می‌کند که محافظت از امنیت و ثبات کشورمان و مشارکت در عملیات حفظ صلح تقویت شود».

همچنین تاکید شده که اين تحول می‌تواند «باعث مشارکت در فعال‌سازی صلح و امنیت و به ویژه در قاره آفریقا بشود که شاهد بیشترین تعداد از منازعات در جهان و انتشار بیشترین تعداد از ماموریت‌های سازمان ملل و اتحادیه آفریقا برای حفظ صلح در کشورهایی است که با ادامه جنگ‌ها، منازعات و پیامد‌های ناشی از آن دست به گریبانند».

ارتش الجزایر همچنین تاکید کرد که برخی طرف‌ها در اربتاط با وجود ماده‌ای در قانون اساسی مبنی بر مشارکت کشور در عملیات حفظ صلح در خارج، «تلاش می‌کنند تا اطلاعاتی نادرست و افکاری مسموم که به دور از حقیقت است را اشاعه کنند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم