آمازون فروش فناوری تشخیص چهره به پلیس آمریکا را متوقف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در ادامه حوادث مربوط به تظاهرات مرتبط با مرگ جورج فلوید در آمریکا، شرکت آمازون اعلام کرد به مدت یک سال استفاده از فناوری تشخیص چهره این شرکت را برای نیروهای پلیس آمریکا ممنوع می‌کند و از کنگره درخواست کرد حمایت‌های قانونی این فناوری را تشدید کند.

شرکت آمازون با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «ممنوعیت یک ساله‌ای روی استفاده نیروهای پلیس از فناوری شرکت‌مان در زمینه تشخیص چهره وضع کردیم... امیدواریم این ممنوعیت یک ساله به کنگره زمان کافی برای اجرای قواعد مناسب را بدهد. در صورتی که نیاز به همکاری ما باشد، ما آماده این کار هستیم.»

آمازون پس از آن این ممنوعیت را وضع کرد که نهادهای حقوق متعددی در راستای مبارزه با نژادپرستی، از این شرکت خواستند همکاری فنی خود با پلیس آمریکا را متوقف کند.

این نهادها در طوماری که در اینترنت منتشر شد، اعلام کردند که آمازون «به ستم سازمان یافته، بی‌عدالتی، تمیز و اقدامات خشونت‌بار علیه مجموعه‌های سیاهان در» کمک می‌کند و این نهادها از جمله اتحادیه آزادی‌های مدنی در آمریکا دو سال است که از آمازون درخواست کرده‌اند، به فروش فناوری تشخیص چهره به پلیس پایان دهد.

پس از مرگ یک شهروند سیاهپوست به نام #جورج_فلوید در آمریکا، تعدادی از شهرهای این کشور شاهد اعتراضاتی بود که در برخی شهرها به خشونت هم کشیده شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم