گفت‌وگوی تلفنی خالد بن سلمان با بن ولاس وزیر دفاع بریتانیا درباره امنیت منطقه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شاهزاده خالد بن سلمان بن عبدالعزیز جانشین وزیر دفاع پادشاهی عربی سعودی شامگاه سه‌شنبه 9 ژوئن 2020 با دریافت تماسی تلفنی از بن والاس وزیر دفاع بریتانیا روابط دو جانبه و امنیت منطقه را بررسی کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) شاهزاده خالد بن سلمان جانشین وزیر دفاع سعودی و بن والاس وزیر دفاع بریتانیا در این تماس تلفنی روابط تاریخی و ویژه میان دو کشور دوست، سعودی و بریتانیا را به ویژه در امور دفاعی، همکاری‌های مشترک میان دو کشور برای تحقق امنیت و استقرار در منطقه بررسی کردند.

بنا به گزارش این خبرگزاری نایب وزیر دفاع سعودی طی تماس تلفنی قدردانی پادشاهی عربی سعودی از بریتانیا بابت تلاش‌ها و همکاری‌های میان دو کشور از طریق ارسال نیروهای نظامی و سامانه‌های دفاعی بریتانیایی به سعودی برای تحقق اهداف مشترک در حمایت از امنیت منطقه را ابراز داشت.

از سویی بن والاس وزیر دفاع بریتانیا توضیح داد که نیروهای بریتانیایی مستقر در پادشاهی عربی سعودی تاکیدی بر عمق شراکت میان دو کشور دوست است و همکاری‌ها برای حفظ امنیت منطقه و ثبات آن را تقویت می‌کند.

شاهزاده خالد بن سلمان همچنین در تماس تلفنی دستاوردهای شراکت استراتژیک میان دو کشور در همه زمینه‌ها و از جمله آن زمینه‌های دفاعی را تحسین کرده و بر اهمیت تقویت این شراکت در چارچوب دیدگاه مشترک در رویارویی با همه انواع تهدیدها علیه امنیت و صلح بین‌المللی، حمایت از آبراههای حیاتی و ضرورت عدم در معرض خطر قرار گرفتن تجارت بین‌المللی تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم