گسترش کرونا در افغانستان؛ شمار مبتلایان به 22143 و قربانیان به 405 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان چهارشنبه 10 ژوئن اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته 684 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در ولایت‌های مختلف این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به 22 هزار و 143 نفر و قربانیان به 405 نفر رسیده است.

به گزارش منابع خبری، این وزارت اضافه کرد، در 24 ساعت گذشته 21 بیمار کرونا در این کشورجان‌باختند و 324 بیمار دیگر بهبود یافتند که با ثبت این موارد شمار مجموع جان‌باختگان به 405 نفر و بهبودیافتگان به دو هزار و 975 نفر رسید.

Advertisement

در همین حال، حکیم الکوزی طبیب داروهای سنتی در افغانستان مدعی است که واکسن ضد ویروس کرونا را کشف کرده که این کار وی باعث سروصدای‌های زیادی شده و صدها نفر از چند روز به این طرف در شهرهای کابل و هرات برای دریافت این دارو دست به تجمع زده‌اند.

اما وزارت صحت عامه افغانستان اعلام کرده که داروی ضد ویروس کرونا حکیم الکوزی تایید نیست و مردم باید از این دارو استفاده نکنند.
احمد جواد عثمانی سرپرست وزارت صحت عامه افغانستان تاکید کرده که حکیم الکوزی به دلیل فروش محصولات‌اش تحت نام «داروی ضد ویروس کرونا» بازداشت به نهادهای عدلی و قضایی معرفی می‌شود.

از سوی دیگر، طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان روز گذشته در توییتی نوشت، این وزارت شکایت جدی را مبنی فعالیت کلینیک حکیم الکوزی و توزیع دوا وی دریافت کرده، اما وزارت صحت عامه این کشور هنوز کدام مکتوب رسمی برای مسدود ساختن فعالیت الکوزی نفرستاده است.

آرین تاکید کرده وقتی وزارت امور داخله افغانستان مکتوب رسمی دریافت کرد پولیس در این مورد اقدام فوری خواهد نمود.

گفتنی است که دراین روزها آمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان با گذشت هر روز افزایش می‌یابد و بیشتر کاربران افغان در شبکه‌های اجتماعی نیز در این روزها به‌گونه بی‌سابقه خبرهای از جان‌باختن و یا مبتلا شدن عزیزان شان به ویروس کرونا را نشر می‌کنند و یاهم تجارب شان را از چگونگی سپری کردن دوره بیماری‌اش را شریک می‌نمایند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم