مقام پیشین نیروی دریایی آمریکا تمرین دریایی ایران را به ریشخند گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جیمز استاوریدیس، دریاسالار بازنشسته نیروی دریایی آمریکا، با اشاره به تصویر ماهواره‌ای ماکت یک ناوهواپیمابر که در بندرعباس در ابعاد واقعی ناو کلاس نیمیتز و برای تمرین نظامی و شلیک به آن ساخته شده، این اقدام رژیم ایران را خنده دار توصیف کرده و هدف ریشخند خود قرار داد.

این دریاسالار که پیشتر فرماندهی نیروهای متحد در ناتو را بر عهده داشته و در افغانستان، سوریه، بالکان و لیبی ایفای نقش کرده، روز سه شنبه 9 ژوئن در توئیتر خود نوشت: ایران یک ماکت از یک ناو هواپیمابر آمریکایی را برای تمرین افندی می‌سازد اما باید به نظام ایران یادآوری کنم که شلیک به یک ماکت اصلا شبیه به حمله به یک هواپیمابر واقعی و رزمناوهای همراه آن نیست. حتی در موردش فکر هم نکنید».

به گزارش آسوشیتدپرس، ناو هواپیمابر ساختگی که 16 ماکت جت جنگنده روی عرشه آن ساخته شده است، برای نخستین بار چند ماه پیش توسط تحلیلگران نظامی و اطلاعاتی مشاهده شد.

وبسایت «دیفنس وان»، ژانویه امسال گزارش داد که ماکت ناوهواپیمابر با جزئیات بسیار روی یک حامل ساخته شده است. این گزارش اضافه کرد که این، همان شناوری است که در تمرین نظامی سال 2015 به آن حمله شد، اما در فاصله اکتبر 2019 تا ژانویه 2020 بازسازی گردید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید