روحانی: علت افزایش بیماران کرونا در ایران افزایش تست‌ها است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رئیس‌جمهوری ایران افزایش شمار بیماران کرونایی در این کشور را مربوط به این دانست که تست‌های آزمایشگاهی را اضافه کرده‎‌اند و به این دلیل آمار مبتلایان به کرونا بالا رفته است.

به گزارش «خبرگزاری تسنیم» حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران صبح امروز چهارشنبه 10 ژوئن 2020 در جلسه هیئت دولت طی سخنانی مدعی شد که «از هفته‌های پیش به سمت مهار ویروس کرونا در کشور به استثنای چند استان رسیدیم. این چند استان هم تلاش مضاعف انجام می‌دهند تا از شرایط قرمز خارج شوند و شرایط مناسبی برای مردم به وجود آید.»

Advertisement

او گفت: «روشن است که نه کرونا پایان یافته و نه تابستان و گرمای هوا موجب از بین رفتن این ویروس شده است. بازگشایی‌ها در کشور مشروط بود مشروط به اینکه همه مردم به دستورالعمل‌ها توجه کنند.»

روحانی در ادامه گفت «افزایش بیماران در کرونا بخشیش مربوط به این می‌شود که تست‌های آزمایشگاهی را اضافه کردیم و امروز تست‌های زیادی در سراسر کشور انجام می‌شود. وقتی تست زیادی انجام شود به طور طبیعی شناسایی بیمار هم بیشتر می‌شود.»

به گفته دکتر سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت ایران از دیروز تا امروز و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و 11 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در ایران شناسایی شد که 811 مورد بستری شدند.

او ادامه داد: به این ترتیب مجموع بیماران کووید19 در کشور به 177 هزار و 938 نفر رسید.

لاری همچنین گفت: «متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 81 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند. به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به 8 هزار و 506 نفر رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم