بایدن: مرگ فلوید نقطه عطفی در تاریخ آمریکاست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا، گفته است که مرگ جورج فلوید نقطه عطفی را در تاریخ ایالات متحده رقم زده است.

بایدن نامزد اصلی حزب دموکرات آمریکا برای انتخبات ریاست جمهوری این کشور سه شنبه 9 ژوئن به شبکه سی بی اس تاکید کرد که جورج فلوید با مرگ خویش دنیا را دگرگون ساخت و به گمان من در تاریخ آمریکا چرخشی عظیم در زمینه آزادی های شهروندی، حقوق مدنی و رفتار عادلانه با مردم رخ داده است».

Advertisement

جو بایدن مخالفت خود را با کاهش بودجه پلیس اعلام کرد که از آغاز اعتراضات به مرگ جورج فلوید مطرح شده است. بایدن در عوض پیشنهاد کرد که تصویب بودجه ادارات پلیس با شرایطی همراه گردد. به گفته او مأموران پلیس باید «رفتاری مناسب و شایسته» داشته باشند.

استعفای رئيس اداره پلیس

این در حالی است که بنابر گزارش‌ها، جیمی رش رئيس زن سفیدپوست پورتلند در ایالت اورگون استعفا داد و یک مأمور سیاه‌پوست را به عنوان جانشین خود تعیین کرد. او در پیامی توییتری گفت که این تصمیم را «از صمیم قلب» گرفته است.

خانم رش به دنبال مرگ جورج فلوید هدف انتقادهای شدید قرار گرفت و در اعتراضات از او خواسته شد که جای خود را به یک همکار سیاه‌پوست بدهد. او تنها شش ماه پیش پست ریاست پلیس منطقه را به عهده گرفته بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم