کشته شدن 41 تن طى درگیری‌های میان نیروهای رژیم اسد و گروه‌های مسلح در سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در درگیری‌هایی که روز دوشنبه 8 ژوئن 2020 میان نیروهای رژیم اسد و گروه‌های مسلح در شمال غرب سوریه روی داد 41 تن از نیروهای دو طرف کشته شدند.

دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد علی‌رغم ادامه آتش‌بس، در درگیری‌هایی که پس از حمله یک گروه مرتبط با سازمان القاعده روی داده 41 تن از نیروهای رژیم اسد و عناصر گروههای مسلح کشته شدند.

علی‌رغم ادامه آتش‌بس اعلام شده از سوی مسکو و آنکارا از 6 مارس گذشته منطقه واقع در میان مرزهای حوزه‌های استحفاظی استان‌های ادلب، حماه و لاذقیه در هفته‌های اخیر شاهد درگیری‌های غیر مستمر و گلوله‌باران توپخانه‌ای متقابل میان نیروهای رژیم سوریه و جنگجویان گروههای مسلح بوده است.

دیدبان حقوق بشر آمار مربوط به کشته شدن دست‌کم 19 تن از نیروهای رژیم اسد و عناصر گروههای مسلح را اعلام کرد.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه این درگیری‌ها پس از آن روی داده که یک گروه تندرو موسوم به پاسداران دین به همراه دیگر گروههای مصلح به مواضع نظامی نیروهای بشار اسد در منطقه سهل الغاب واقع در شمال غرب استان حماه هم مرز با استان ادلب حمله کردند.

همچنین 22 تن مسلح از نیروهای مهاجم که بنا به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه از دو روستا عقب‌نشینی کرده‌اند، کشته شده‌اند. این نیروهای در پی بمباران‌های هوایی گسترده روسیه و گلوله‌باران زمینی سوریه در این دو روستا پیشروی کرده بودند که پس از آن مجبور به عقب‌نشینی شدند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) دو نقطه محل استقرار نیروهای ارتش این کشور در منطقه الغاب شمالی از سوی «گروههای مسلح» مورد حمله واقع شدند که در آن خودروهای بمب‌گذاری شده و افراد انتحاری به کار گرفته شده است.

این خبرگزاری به نقل از یک منبع نظامی افزود که مجددا«کنترل کامل این دو نقطه به دست آمده است».
گفته می‌شود که این گروه به همراه گروههایی دیگر در کنار هیأت تحریر الشام (جبهه النصره سابق) که بانفوذترین گروه در استان ادلب و حومه‌های اطراف آن است می‌جنگند.
در پی آتش‌بسی که از 3 ماه پیش اعلام شده حمله گسترده‌ای توسط نیروهای رژیم اسد و با حمایت روسیه علیه استان ادلب و حومه‌های اطراف آن انجام شد.
بنا به اعلام سازمان ملل متحد این حملات تاکنون دست‌کم منجر به کشته شدن 500 شهروند غیرنظامی سوری شده و از دسامبر گذشته تاکنون باعث آوارگی نزدیک به یک میلیون نفر شده که تنها 120 هزار تن از آنها موفق شدند به مناطق‌شان بازگردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم