محمد محقق رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان به کرونا مبتلا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

محمد محقق رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شده است. صبغت‌الله احمدی سکرتر محقق سه‌شنبه 9 ژوئن این خبر را تایید کرد.

احمدی به روزنامه «اطلاعات روز» گفته است، محمد محقق پس از دیدار با اقشار مختلف در روزهای عید سعید فطر به ویروس کرونا مبتلا شد و در حال حاضر وضعیت بهداشتی‌اش رو به بهبودی است.

در همین حال، محمد محقق نیز در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت: «شكست دادن كرونا هم مثل جنگ‌هاى اردوها(ارتش) نياز به روحيه و استقامت دارد».

گفتنی است که محمدعلی محقق پسر محمد محقق و عضو مجلس نمایندگان افغانستان نیز اخیراً به ویروس کرونا مبتلا شده بود، اما حالا کاملاً بهبود یافته است.

در این روزها آمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان با گذشت هر روز افزایش می‌یابد که براساس گفته وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان، اکنون شمار مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور از مرز 21 هزار نفر گذشته و قربانیان نیز به بیش از 360 نفر رسیده است.

در همین حال، امرالله صالح معاون اول رئیس جمهوری افغانستان به تاریخ 4 ژوئن امسال از گسترش شیوع ویروس کرونا ابراز نگرانی کرده گفت، بیش از نصف اعضای خانواده و اعضای دفترش به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

از جانب دیگر، فیروزالدین فیروز زمانی که به عنوان وزیر صحت عامه(بهداشت) افغانستان فعالیت داشت به ویروس کرونا مبتلا شد و پس از مدتی بهبود یافت. وی چند روز پیش از این سمت برکنار شد و جایش احمد جواد عثمانی به عنوان سرپرست و نامزد وزیر صحت عامه این کشور معرفی شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم