.
.
.

ايران از صدور حکم اعدام برای افشاکننده محل تردد سلیمانى خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی قوه قضاییه ایران اعلام کرد که حکم اعدام برای عامل افشای محل تردد سلیمانی صادر شده است.

بر اساس گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سه‌شنبه 9 ژوئن 2020، غلامحسین اسماعیلی از صدور حکم اعدام برای عامل افشای محل تردد سلیمانی خبر داد.

او ادعا کرد که «سید محمود موسوی مجد فرزند سید کاظم» یکی از «جاسوسان سازمان سیا و موساد» است که به اعدام محکوم شده است.

اسماعیلی در ادامه ادعای خود افزود: «وی در قبال اخذ دلار آمریکایی در حوزه‌های امنیتی نیروهای سپاه قدس جاسوسی می‌کرد».
سخنگوی قوه قضاییه در ادامه اعلام کرد که این متهم محل‌های تردد قاسم سلیمانی را در اختیار «دشمن» قرار می‌داد.

او همچنین گفت که این حکم در «دیوان عالی کشور» تایید شده و به زودی اجرا می‌شود.

کشته شدن قاسم سلیمانی

قاسم سلیمانی و فرماندهان نیروهای حشد‌ شعبی در حال حرکت در دو خودرو از فرودگاه بغداد در قسمت بارگیری بودند که توسط پهپادهای ارتش آمریکا خودروهایشان هدف قرار گرفته و کشته شدند.

قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران بامداد روز سوم ژانویه 2020 در حمله هوایی به کاروان خودروی او و فرماندهان گروه حشد شعبی در فرودگاه بغداد کشته شد. وزارت دفاع آمریکا در آن روز اعلام کرد دستور این حمله را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده است.

فرمانده سپاه قدس که همواره بین لبنان، سوریه و عراق در حال تردد و فرماندهی شبه نظامیان فرقه‌گرای وابسته به ایران بود، در سفر به بغداد به همراه ابومهدی مهندس معاون فرمانده حشد الشعبی عراق و 10 نفر دیگر از جمله علی الجابری از فرماندهان گروه حشد شعبی عراق مورد هدف چندین موشک از پهپاد آمریکایی قرار گرفته و همه آنها کشته شدند.

ایالات متحده با پذیرفتن مسئولیت حمله به کاروان سلیمانی اعلام کرد: «این حمله جهت جلوگیری از برنامه‌ریزی برای حملات بعدی ایران صورت گرفته است. ایالات متحده هر اقدامی را که موجب حفاظت از شهروندان آمریکا و منافع‌اش باشد در هرجای جهان نیاز ببیند، انجام خواهد داد».

ایالات متحده پیشتر قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را به عنوان افرادی تروریست معرفی کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم