سازمان جهانی بهداشت از اعتراضات در آمریکا حمایت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

با وجود تاکید مکرر و مداوم سازمان جهانی بهداشت بر ضرورت رعایت قوانین مبارزه با شیوع کرونا از جمله رعایت فاصله اجتماعی و انتقاد مداوم از برخی کشورها بخاطر کاهش محدودیت‌ها اما تودروس آدانوم گبرسوس رئیس این سازمان، روز دوشنبه 8 ژوئن در یک کنفرانس مطبوعاتی در ژنو با اعلام حمایت از اعتراضات در آمریکا که به دلیل قتل جورج فلوید آمریکایی آفریقایی تبار توسط پلیس برگزار می‌شود، از معترضین خواست تا هنگام برپایی تظاهرات ماسک بپوشند.

تودروس آدنوم گفت: «سازمان بهداشت جهانی به طور كامل از برابری و جنبش جهانی علیه نژادپرستی حمایت می‌كند. ما تبعیض را به هر شكل آن رد می كنیم».

این سازمان پس از برگزاری تظاهرات گسترده علیه نژادپرستی در ایالات متحده آمریکا و خارج از این کشور ، از شرکت کنندگان در این تظاهرات‌ها خواست تا اقدامات پیشگیرانه بهداشتی را انجام دهند.

مدیرکل سازمانی جهانی بهداشت از تظاهرکنندگان خواست تا فاصله‌ بین آنها و بقیه دستورالعمل‌های پیشگیری را رعایت کنند.

گبریسوس خواستار نظارت دقیق کشورها بر مسیر ویروس و اطمینان از کنترل آن شد تا به گفته او جهان شاهد موج دوم شیوع این ویروس نباشد، به خصوص با شرایط جدیدی که تجمع‌های اعتراضی سازمان یافته در آمریکا و دیگر کشورها بوجود آمده است.

او گفت:«تا آنجا که ممکن است یک متر از همدیگر فاصله بگیرید، دستان خود را خوب و مرتب بشوئید، هنگام سرفه دهان خود را بپوشانید و اگر در اعتراضات شرکت کردید ، ماسک بگذارید، به همه یادآوری کنید که در صورت احساس بیماری در خانه بمانید و با ارائه دهندگان خدمات بهداشتی تماس بگیرید».

در همین حال مایکل رایان، مدیر برنامه‌های اورژانسی سازمان جهانی بهداشت، گفت، شرکت در تظاهرات گسترده از نظر تکنیکی «اختلاط» به شمار نمی‌رود.

رایان گفت، ارزیابی میزان اختلاط در تظاهرات به نهادهای درمانی محلی مربوط می‌شود. او از همه کسانی که علائم بیماری را احساس می‌کنند خواست تا از مشارکت در تظاهرات یا هرگونه فعالیت گروهی خودداری کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم