انحراف یک هواپیمای باربری نظامی آمریکا از باند فرود در پایگاه التاجی بغداد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

برخی منابع اعلام کردند یک هواپیمای باربری نظامی متعلق به ایالات متحده آمریکا شامگاه دوشنبه 8 ژوئن 2020 از باند فرود پایگاه هوایی التاجی بغداد منحرف و منهدم شده است.

این در حالی است که رسانه‌های آمریکا اعلام کردند که هواپیمای باربری نظامی از باند فرود در پایگاه التاجی منحرف شده اما منهدم نشده است.

Advertisement

خبرنگار «العربیه» در بغداد گزارش داد که هواپیمای باربری نظامی آمریکا از نوع «C-130» از مسیرش در باند فرود پایگاه هوایی التاجی در بغداد منحرف شده و با یکی از دیوارهای بتونی برخورد کرد که این حادثه منجر به وارد آمدن آسیب‌هایی به بدنه هواپیما شده است.

خبرنگار العربیه از منابع نظامی نقل کرد که گفته‌اند چند تن از کادر خدمه هواپیما و تعدادی از سربازانی که سوار بر هواپیما بودند مجروح شدند.

از سویی وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون گفت که هواپیمای نظامی آمریکایی از مسیر فرود در پایگاه هوایی التاجی عراق منحرف شده است.

ساعاتی قبل نیز ارتش عراق اعلام کرد که در حمله‌ای جدید علیه منافع آمریکا در این کشور عناصر مسلح ناشناس شامگاه دوشنبه راکتی را پرتاب کردند که به اطراف فرودگاه بین‌المللی بغداد جایی که سربازان عراقی و آمریکایی مستقر هستند اصابت کرده است.

عراق از اکتبر 2019 تاکنون شاهد نزدیک به 30 حمله بوده که منافع نظامی و دیپلماتیک آمریکا را هدف قرار داده‌اند، اما حملات راکتی در ماههای اخیر بسیار به ندرت اتفاق افتاده است.

حمله راکتی جدید 3 روز پیش از آن اتفاق می‌افتد که قرار است گفت‌وگوهای آمریکایی-عراقی به طور مجازی در چارچوب « مذاکرات استراتژیک» برای تقویت روابط همکاری میان دو کشور و از جمله در زمینه نظامی، انجام شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم