ارتش عراق: اصابت راکت به اطراف فرودگاه بین‌المللی بغداد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ارتش عراق شامگاه دوشنبه 8 ژوئن 2020 از اصابت یک راکت به اطراف فرودگاه بین المللی خبر داد.

ارتش عراق اعلام کرد در حمله‌ جدیدی علیه منافع آمریکا در این کشور عناصر مسلح ناشناسی شامگاه دوشنبه راکتی را پرتاب کردند که به اطراف فرودگاه بین‌المللی بغداد جایی که سربازان عراقی و آمریکایی مستقر هستند، اصابت کرده است.

Advertisement

طبق بیانه ارتش عراق، این راکت از منطقه‌ای در جنوب فرودگاه پرتاب شده است. همچنین هیچ گزارشی مبنی بر وقوع خسارت‌های مادی یا جانی منتشر نشده است.

عراق از اکتبر 2019 تاکنون شاهد نزدیک به 30 حمله بوده که منافع نظامی و دیپلماتیک آمریکا را هدف قرار داده‌اند، اما حملات راکتی در ماه‌های اخیر بسیار به ندرت اتفاق افتاده است.

حمله راکتی جدید 3 روز قبل از آن اتفاق می‌افتد که قرار است گفت‌وگوهای آمریکایی-عراقی به طور مجازی و در چارچوب « مذاکرات استراتژیک» برای تقویت روابط همکاری میان دو کشور از جمله در زمینه نظامی، انجام شود.

از سویی «کمیته اطلاع‌رسانی امنیتی» در بیانیه‌ای کوتاه اعلام کرد « یک راکت به اطراف فرودگاه بغداد اصابت کرد و معلوم شد که از سوی منطقه عرب خضیر در جنوب فرودگاه بغداد پرتاب شده است، و نیروهای امنیتی عملیات تفتیش و جستجو برای یافتن عناصری که دست به این اقدام تروریستی زده‌اند را آغاز کردند».

از طرفی یک منبع نظامی به خبرگزاری فرانسه گفت که راکت « باعث وقوع تلفات یا خسارت‌هایی نشده است».

پایگاه نظامی محل استقرار نیروهای عراقی و آمریکایی در اطراف فرودگاه بین‌المللی بغداد واقع است.

فرودگاه بین‌المللی بغداد و به دلیل تدابیر اتخاذ شده برای جلوگیری از انتشار ویروس جدید کرونا همچنان بسته است.

تاکنون هیچ طرفی مسئولیت حملات راکتی به منافع آمریکا را بر عهده نگرفته است. واشینگتن اما شبه‌نظامیان عراقی مسلح وابسته به ایران را مسئول این حملات می‌داند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم