نیوزلند شکست کامل کرونا در این کشور را اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از ماه‌ها زندگی در سایه بیماری همه‌گیر کرونا که سراسر جهان را فرا گرفته و تاکنون بیش از 7 میلیون نفر به آن مبتلا شدند، کشور نیوزلند روز دوشنبه 8 ژوئن از پیروزی خود در جنگ علیه این بیماری همه‌گیر خبر داد.

روز دوشنبه، جاسیندا آردرن نخست وزیر نیوزلند اعلام کرد، تمام محدودیت‌های قانونی مربوط به ویروس كورونا به استثنای محدودیت‌های بستن مرزها، برداشته می‌شود.

او افزود: «مسئله بستن مرزها نیز با فروکش کردن موج انتشار ویروس کرونا در کشورهای دیگر برداشته خواهد شد».

با این حال نخست وزیر نیوزلند در یک کنفرانس مطبوعاتی افزود: «نیوزلند از نیمه شب دوشنبه ضمن برداشتن محدودیت‌ها در سطح عمومی به حالت آماده باش کامل خواهد بود».

او همچنین اعلام کرد، از دوشنبه می‌توان جشن‌های عمومی و خصوصی را بدون محدودیت برگزار کرد کما اینکه بخش‌های خرده فروشی و هتل‌ها نیز می‌توانند به طور عادی کار خود را آغاز کنند.

او افزود که همه وسائل حمل و نقل عمومی می‌تواند فعالیت خود را از سر بگیرند.

در همین حال مقام‌های بخش بهداشت نیوزیلند امروز دوشنبه از ریشه‌کن شدن کامل کرونا در این کشور خبر دادند. وزارت بهداشت این کشور در بیانیه‌ای اعلام کرد که آخرین مورد ابتلا به بیماری کرونا که 17 روز پیش شناسایی‌شده بود، بهبود یافت و مورد دیگری از کرونا در این کشور باقی نمانده است.

دولت نیوزیلند پس از 75 روز محدودیت‌های اجتماعی و اقتصادی برای مقابله با شیوع بیماری کرونا اکنون با موفقیت کامل این محدودیت‌ها را لغو کرده است اما این کشور هنوز مرزهای زمینی و هوایی برای سفر به خارج را بسته است.

در کشورپنج ملیون نفری نیوزلند، هزار و 132 نفر به کرونا مبتلا شدند که از این تعداد 22 نفر جان باختند و بقیه بهبود یافتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید