شورای شهر مینیاپولیس متعهد شد پلیس این شهر را منحل کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اعضای شورای شهر مینیاپولیس ایالت مینیسوتای آمریکا شامگاه یک‌شنبه 7 ژوئن 2020 به وقت محلی آمریکا، متعهد شدند كه ساختار پلیس این شهر را منحل اعلام کنند.

به گزارش خبرگزاری‌ها این تصمیم شورای شهر مینیاپولیس پس از آن اتخاذ می‌شود که تظاهرات در اعتراض به نژادپرستی و قتل یک شهروند آمریکایی آفریقایی تبار هنگام بازداشتش توسط نیروهای پلیس شهر مینیاپولیس، به اغلب شهرهای آمریکا و سایر کشورهای جهان کشیده شد.

افزون بر این لیزا بیندر رئیس شورای شهر مینیاپولیس به شبکه «سی ان ان» گفت « ما متعهد شدیم ساختار پلیس شهر مینیاپولیس را آنگونه که می‌شناسیم، منحل کنیم و الگوی جدیدی را برای ایمنی عمومی که از امنیت جامعه ما محافظت کند بازسازی کنیم».

رئیس شورای شهر مینیاپولیس همچنین اعلام کرد در نظر دارد اموال اختصاص داده شده به بودجه پلیس شهر مینیاپولیس را برای اجرای طرح‌هایی عامه‌المنفعه برای ساکنان منطقه هزینه کند.

او همچنین گفت که شورای شهر مینیاپولیس قصد آن دارد تا راهکارهای تغییر ساختار کنونی پلیس را بررسی کند.

رئیس شورای شهر مینیاپولیس در ادامه گفت که « ایده عدم وجود نیروی پلیس طرحی نیست که بتوان آن را «در کوتاه مدت» به اجرا درآورد.

از سویی الوندرا کانو عضو شورای شهر مینیاپولیس در «توئیتر» نوشت که تصمیم به انحلال دستگاه پلیس «با اکثریت کافی» از اعضای شورا اتخاذ شده که «وتوی» آن امکان‌پذیر نشد.

او افزود که شورای شهر به این نتیجه رسید که دستگاه پلیس این شهر «غیر قابل اصلاح است» و تاکید کرد «ما به ساختار کنونی پلیس (شهر مینیاپولیس) پایان می‌دهیم».

جورج فلوید شهروند آمریکایی آفریقایی‌تبار در حین دستگیری و هنگامی که پلیس شهر مینیاپولیس به مدت بیش از8 دقیقه با زانو بر گردنش فشار می‌آورد، جان باخت.

دستگیری منجر به قتل جورج فلوید توسط پلیس شهر مینیاپولیس، شعله تظاهرات گسترده‌ای را در بسیاری از شهرهای مختلف آمریکا و سایر نقاط جهان برافروخت که اغلب به خشنوت کشیده شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید