شلاق خوردن یک کارگر در شهر چرام به علت شکایت امام جمعه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

برای یک کارگر نانوایی در شهر چرام استان کهگلویه و بویراحمد پس از شکایت امام جمعه این شهر، حکم شلاق صادر و اجرا شد.

خبرگزاری هرانا گزارش داد که حکم شلاق روح الله‌برزین، کارگر یک نانوایی در شهر چرام استان کهگلویه و بویراحمد صادر و اجرا شد.

Advertisement

بر اساس این گزارش، شکایت علیه برزین به دلیل انتشار مطلب انتقادی در سال گذشته و اظهارنظرهایی بوده که زیر مطلب او در فضای مجازی نوشته شده بود که با شکایت نورالله افشار، امام جمعه شهرستان چرام به 55 ضربه شلاق محکوم شد.

این حکم روز شنبه 6 ژوئن 2020 در واحد اجرای احکام دادگستری شهرستان چرام اجرا شد.

دادگاه با استناد به نظرات نوشته شده سایر کاربران، این شهروند را محکوم به تحمل 55 ضربه شلاق کرد. این حکم نهایتا در مرحله تجدیدنظر نیز توسط دادگاه تجدیدنظر استان کهگیلویه و بویراحمد عینا تایید شد.

یک منبع مطلع که نخواست نامش فاش شود در این خصوص به هرانا گفت: «پس از صدور حکم شلاق، با وجود پادرمیانی چند تن از معتمدین و بزرگان شهر، آقای افشار حاضر به رضایت نشده و همچنان خواستار اجرای حکم شد. نهایتا نیز حکم شلاق در واحد اجرای احکام شهرستان چرام اجرا شد».

پس از انتشار این خبر در فضای مجازی و انتقادات گسترده از امام جمعه شهر چرام، او در گفت‌وگو با تابناک تلاش کرد نقش خود را در اجرای چنین حکمی پاک کند.

افشار امروز دوشنبه 8 ژوئن 2020 در این باره ادعا کرد که دلیل شکایت او از این کارگر، «توهین‌های متعدد در قالب پیام‌های جداگانه به مردم نمازگزار و حتی مسایل شخصی امام جمعه سابق» بوده است.

به گفته او، علیرغم اصرار برای عذرخواهی این کارگر از او، این امر انجام نشد و او اقدام به شکایت از برزین کرد.

امام جمعه شهرستان چرام در ادامه ادعای خود افزود: «چون مدت زیادی از پرونده میگذشت از پرونده اطلاعی نداشتم و به گمانم که مختومه شده است. تا این که روز شنبه 17 خردادماه بدون اینکه بنده اطلاعی داشته باشم این حکم اجرا شد و بنده عصر روز شنبه هفدهم خرداد از طریق یکی از دوستان از رای و اجرای آن مطلع شدم».

او در ادامه گفت که با دادستان شهر تماس گرفته و ضمن انتقاد از عدم اطلاع‌رسانی درباره اجرای حکم تاکید کرد که در صورت آگاهی از این موضوع مانع اجرای آن می‌شد.

این در حالی است که نورالله افشار، امام جمعه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان چرام پیشتر نیز خواستار شلاق زدن برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان کهگیلویه و بویراحمد در نماز جمعه شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم