.
.
.

گوینده باسابقه تلوزیون ایران پس از تمجید از ابی: تماس گرفتند گفتند فعلا نیایید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گوینده باسابقه خبر در تلوزیون ایران اعلام کرد که پس از تمجیدش از ابی با واکنش قهری صداوسیما مواجه شده و طی تماسی از او خواسته‌اند دیگر به تلوزیون نیاید.

محمدرضا حیاتی، گوینده متولد شهر آبادان (عبادان)، شنبه 6 ژوئن 2020 به روزنامه هفت صبح گفت: «ممکن است شخص آقای علی عسگری، مدیر خبر، معاون سیاسی و دیگر دوستان از حرف من ناراحت شده باشند ولی هر حرفی زدم فقط از روی صداقت و حرف دلم و مردم بوده است».

او با بیان اینکه بعد از مصاحبه جنجالی‌اش درباره ابی و تمجید از این خواننده دیگر به تلوزیون نرفته است اظهار کرد: «تماس گرفتند گفتند فعلا نیایید.‌ من هم گفتم چشم. عرض کردم من که بازنشسته شدم و همان موقع هم قبل از دستور شما تقاضا کردم اگر امکان دارد دیگر نباشم».

این گوینده تلوزیون ایران، در یک مصاحبه گفته بود: «ارادتمند ابی هستم».

ابراهیم حامدی با نام هنری ابی، از خوانندگان ایرانی است که پس از وقوع انقلاب طی سال 1979 در ایران به دلیل ممنوعیت فعالیت، از این کشور بیرون رفت و کار خود را در خارج از ایران ادامه داد. نام بردن یا پخش صدای این خواننده و هنرمندانی مانند او در صداوسیما ممنوع است و حتی تعریف و تمجید از آنها نیز با مجازات‌هایی همراه می‌شود.

در پیشامدی مشابه، تعریف و تمجید از «معین» یک خواننده ایرانی دیگر که او نیز در خارج از ایران مشغول فعالیت است، باعث اخراج سید شهاب‌الدین طباطبایی مدیر کل حوزه خوزستان شد.

حیاتی در ادامه با اشاره به مشکلات مردم بیان کرد: «من هر جا می‌روم مردم مشکلات‌شان را می‌گویند و فکر می‌کنند من می‌توانم کاری کنم. من فقط می‌خوانم و بعضی وقت‌ها اشک می‌ریزم».

محمدرضا حیاتی به عنوان شاخص‌ترین چهره خبر تلوزیون و به عنوان یک چهره حامی و نزدیک به نظام شناخته می‌شود. خبر درگذشت روح‌الله خمینی از جمله مهمترین خبرهایی است که او اعلام کرد.

حیاتی که در سال 2015 در 59 سالگی، پس از 34 سال گویندگی، بازنشسته شده بود، با موافقت رئیس سازمان صداوسیما به ادامه گویندگی پرداخت و در گفت‌وگو با خبرآنلاین اظهار کرده بود که این شغل بازنشستگی ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم