.
.
.

پیش‌نویس قطعنامه ایالات‌متحده برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ایالات‌متحده آمریکا روز شنبه 6 ژوئن 2020 اعلام كرد كه پیش‌نویس قطعنامه‌ای را با هدف تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران، كه اكتبر آینده به پایان می‌رسد، به روسیه ارسال كرده است.

کلی کرافت سفیر ایالات‌متحده در سازمان ملل‌متحد، پیش‌نویس این طرح را در حالی به نماینده روسیه تحویل داد، که مسکو مخالف تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه تهران است.

بریتانیا، فرانسه، آلمان و استونی نیز نسخه‌ای از این پیش‌نویس را دریافت کردند.

کرافت گفت که از 15 رای باید بدون استفاده از حق وتو توسط اعضای دائمی مانند روسیه و چین 9 رای بدست آید.

همجنین کرافت از روسیه و چین خواست تا به اجماع جهانی در مورد رفتار ایران بپیوندند.

او در ادامه به ایران هشدار داد كه تمدید تحریم به معنای پایان توافق هسته‌ای است.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریكا، اخیراً با ابراز اطمینان از تحریم تسلیحات سازمان ملل‌متحد علیه ایران اظهار داشت كه واشنگتن برای دستیابی به این هدف برنامه‌ریزی كرده است.

پمپئو عصر دوشنبه گذشته در کنفرانس خبری مجازی در پاسخ به سؤالات محققان «موسسه کارآفرینی آمریکایی» تأکید کرد که «سیاست واشنگتن برای تغییر رفتار رژیم ایران بر پایه برنامه‌های بلندمدت استوار است.»

او همچنین با بیان اینکه «ما از منابع و ظرفیت‌های خود برای جلوگیری از تجاوزگری ایران استفاده کردیم» افزود: «واشنگتن از توانایی دیپلماتیک خود برای متحدکردن جهان در برابر تروریسم ایرانی به روش‌های مختلف استفاده می‌کند.»

گفتنی است که، در ماه‌های اخیر، مقامات آمریکایی بارها از پایان تحریم تسلیحات سازمان ملل علیه ایران ابراز نگرانی کرده‌اند و گفته‌اند که ایالات‌متحده از این امر جلوگیری خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم