تاکید مجدد مقام آمریکایی: آزادی مایکل وایت و سیروس عسگری مبادله زندانی نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کن کوچنلی معاون موقت وزیر امنیت ملی ایالات‌متحده آمریکا، بار دیگر اعلام کرد که آزادی مایکل وایت از ایران مبادله زندانی نبوده و هیچ ارتباطی با بازگشت سیروس عسگری از آمریکا ندارد.

کوچنلی پنج‌شبه 5 ژوئن و در پیامی در توییتر گفت: «سیروس عسگری بخشی از یک توافق مبادله زندانی با مایکل وایت نبود. ما از دسامبر گذشته در تلاش بودیم تاعسگری را به ایران بازگردانیم؛ ولی مقامات ایران تا این هفته مدام کارشکنی می‌کردند.»

معاون موقت وزیر امنیت ملی آمریکا افزود: «وقتی تمایل ما برای در اختیار داشتن عسگری کمتر از ایرانی‌ها است، دیگر مبادله زندانی جواب‌گو نیست.»

مایکل وایت و سیروس عسگری
مایکل وایت و سیروس عسگری

کوچنلی پیشتر نیز گفته بود: «موضوع عسگری و وایت هرگز به هم مرتبط نبود. ما از سال گذشته در تلاش بوده‌ایم که عسگری را بازگردانیم، ولی دولت ایران در همه مراحل کارشکنی کرد. ای‌ کاش ایران واقعاً، و همان‌گونه که کاری کرده بود همه ما باور کنیم، برای بازپس‌گیری شهروندان غیرقانونی خود مشتاق می‌بود.»

معاون موقت وزیر امنیت ملی آمریکا گفته بود: «چطور است 10 ایرانی دیگری که در بازداشت نیروهای اعمال مهاجرت و گمرک ایالات‌متحده هستند و حکم اخراج‌شان صادر شده‌است را نیز تحویل بگیرند؟ اگر جواد ظریف اخلال ایجاد نکرده بود، تا الان ترتیب بازگشت این 10 نفر هم داده شده بود؛ ولی به جای این، آن‌ها تعلل می‌کنند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم