بازگشایی کامل مراکز تجاری، فروشگاه‌ها و مول‌ها در دبی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

حکومت دبی شامگاه سه‌شنبه 2 ژوئن اعلام کرد به دستور کمیته عالی مدیریت بحران‌ و سوانح غیرمترقبه امارات متحده عربی، تمام مراکز تجاری، مؤسسات بخش خصوصی و مول‌ها (پاساژهای بزرگ) در دبی از روز چهارشنبه 3 ژوئن به صورت کامل بازگشایی خواهد شد.

امارت دبی پیشتر در چهارچوب اقدامات پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ساعت‌های کاری و فعالیت اقتصادی و ترافیک را ابتدا از 6 تا 8 بعد از ظهر افرایش داد و سپس آن را از 6 صبح تا 11 شب تغییر داد.

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم معاون رئیس دولت امارات و نخست وزیر امارات متحده عربی در توییتر خود گفت: «امروز شاهد فارغ التحصیلی بیش از 2000 دانشجو از دانشگاه امارات متحده عربی از فاصله دور بودم».

شیخ محمد بن راشد افزود: «آرزو کردم در کنار آنها باشم، در این روز فارغ التحصیلی آنها دستشان را فی فشردم اما به آنها می گویم: «خوش بین باشید ... کشور ما در فرصت‌هایی که دارد در امکامنات در آرمان ها و در دست‌آوردها باعظمت است و به آنها می گویم: «شما مهمترین انگیزه و دلیل برای داشتن خوش بین بودن به آینده ای بهتر، بزرگتر و درخشانتر برای امارات متحده عربی هستید».

کمیته عالی مدیریت بحران و سوانح غیرمترقبه به همه خریداران و کارکنان فروشگاهها استفاده از ماسک و دست‌کش و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را توصیه کرده و بر ضرورت ضد عفونی کردن مراکز تجاری نیز تاکید کرده است.

براساس تصمیم کمیته عالی مدیریت بحران و سوانح غیرمترقبه، در مراکز تجاری و شرکت‌ها بایستی افراد پیش از ورود، به وسیله دستگاه سنجش حرارت، حرارت بدنشان کنترل و از ورود افراد مشکوک جلوگیری شود.

این کمیته همچنین توصیه کرده است، کسانی که در معرض خطر ابتلا به کرونا هستند مانند بزرگسالان یا کسانی که دارای بیمارهای مزمن هستند، مانند گذشته از دور کار کنند.

در همین حال پل گریفیت مدیرعامل شرکت فرودگاه های دبی، ماه گذشته در مصاحبه اختصاصی با تلویزیون العربیه گفت: «فرودگاه های دبی تصمیم گرفته‌اند هزینه‌های 50٪ را کاهش دهند و همینطور تعداد کارکنان این هواپیمایی نیز کم خواهد شد تا این هزینه‌ها بر دوش این شرکت سنگینی ایجاد نکند».

در همین حال سمیر عساف رئیس هیئت مدیره خدمات بانکی برای شرکت‌های بزرگ و مؤسسات وابسته به گروه بانک‌داری جهانی HSBC در گفت‌وگو با کانال العربیه گفت: «کشورهای عربی خلیج به دلیل توانایی مالی و حجم ذخایر بزرگ خود بیشتر از دیگر کشورها قادر به بهبودی اوضاع خود پس از بحران کرونا هستند.

براساس آخرین آمار وزارت بهداشت امارات متحده عربی تاکنون 35 هزار و 788 نفر به کرونا مبتلا شدند و 269 نفر نیز براثر ابتلا به این ویروس جان باختند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید