دوستی با اردوغان 22 میلیون پوند به مسعود اوزیل ضرر زد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شرکت آدیداس تصمیم گرفت به دلیل نگرانی‌ها درباره چهره مسعود اوزیل فوتبالیست ترک تیم ملی‌ آلمان در افکار عمومی به دلیل دوستی نزدیکش با رجب‌طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه، به قرارداد تبلیغاتی 22 میلیون پوندی خود با اوزیل پایان دهد.

به گزارش روزنامه بیلد آلمان قرارداد آدیداس با اوزیل تابستان سال جاری پس از 7 سال به پایان می‌رسد. اوزیل در سال 2013 با آدیداس قرارداد بست. او پیش از این با نایکی قرارداد تبلیغاتی داشت.

علاوه بر نگرانی‌ها درباره چهره اوزیل در افکار عمومی به دلیل دوستی با اردوغان، آدیداس با هدف کاهش پیامدهای اقتصادی ناشی از کرونا تصمیم به پایان این قرارداد گرفت و اوزیل 31 ساله اگر با شرکت دیگری قرارداد نبندد، تنها باید به قرارداد خود با آرسنال بریتانیا اکتفا کند. مسعود اوزیل که تا تابستان 2021 با آرسنال قرارداد دارد، هفته‌ای 350 هزار پوند حقوق دریافت می‌کند.

روزنامه دیلی میل اما تاکید کرد که دلیل اصلی عدم تمدید قرارداد آدیداس با اوزیل به جایگاه او در افکار عمومی برمی‌گردد، به ویژه اینکه این هافبک ترک آلمانی در سال‌های گذشته بارها جنجال‌ساز شده بود. او در سال 2018 با طرح این ادعا که قربانی ناکامی آلمان در جام جهانی روسیه شده، از تیم ملی این کشور کناره‌گیری کرد.

او چند هفته مانده به شروع جام جهانی بزرگترین جنجال دوران وزرشی خود را درست کرد و خشم مردم آلمان را برانگیخت و همزمان با سفر سه روز اردوغان به لندن که با اعتراض گسترده فعالان حقوق بشر مواجه شد، به دیدار رئیس‌جمهوری ترکیه رفت و با او عکس یادگاری گرفت. اوزیل در ماه ژوئن سال پیش هم اردوغان و همسرش را به مراسم ازدواج خود دعوت کرد.

اوزیل که گرانترین بازیکن آرسنال به شمار می‌آید در هفته‌های گذشته خشم هواداران این تیم را هم برانگیخت. او به درخواست باشگاه برای کاهش 12.5 درصدی حقوق خود در دوران کرونا پاسخ منفی داد.

در سال 2018 هم شرکت مرسدس بنز قرارداد تبلیغاتی خود با مسعود اوزیل را فسخ کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم