حکومت افغانستان برای بررسی انفجار در مسجدی در شهر کابل هیأت تعیین کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان چهارشنبه 3 ژوئن به‌منظور بررسی دقیق و همه‌جانبه حمله انفجاری به مسجد جامع «وزیر محمد اکبرخان» در شهر کابل هیأت تعیین کرد.

صدیق صدیقی سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان در توییتی نوشت، عبدالحکیم منیب سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف ریاست این هیأت را به عهده دارد.

صدیقی در ادامه نوشت، نمایندگان شورای سراسری علما، دادستانی کل، دفتر شورای امنیت ملی، وزارت امور داخله و ریاست عمومی امنیت ملی از اعضای این هیأت هستند.

از سوی دیگر، وزارت امور داخله افغانستان تایید کرد، در نتیجه یک حمله انفجاری شامگاه سه‌شنبه 2 ژوئن در داخل مسجد جامع «وزیر محمد اکبرخان» در شهر کابل مولوی ایاز نیازی خطیب این مسجد جان باخت.

طارق آرین سخنگوی این وزارت در توییتی نوشت، مواد منفجره جاسازی شده در محوطه مسجد «وزیر محمد اکبرخان» در ناحیه دهم شهر کابل حوالی ساعت 7:25 دیشب انفجار کرد که در نتیجه دو نفر به شمول ایاز نیازی جان باختند و دو نفر دیگر زخمی شدند.

مسجد جامع «وزیر محمد اکبرخان» یکی از مساجد مشهور شهر کابل است که در مرکز این شهر در منطقه دیپلمات‌نشین موقعیت دارد که با ارگ ریاست جمهوری و قصر سپیدار چند صد متر فاصله دارد.

حمله انفجاری بر ایاز نیازی با واکنش‌های شدید روبه‌رو شده است و بیشتر چهره‌های مطرح افغانستان این حمله را شدیداً محکوم کردند.

در همین حال، گروه طالبان حمله انفجاری به ایاز نیازی خطیب مسجد جامع «وزیر محمد اکبرخان» و استاد دانشگاه کابل را محکوم کرد و آن را «جنایت بزرگ» خواند.

هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته است و گروه طالبان دست داشتن در این حمله را رد کرده است.

اما امرالله صالح معاون اول رئیس جمهوری افغانستان گروه طالبان را مسئول حمله به ایاز نیازی دانسته می‌گوید، طالبان نمی‌توانند با نوشتن دو جمله خود را ازین «جنایت و ترور» برائت دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم